EN

15.09.2020, 14:07 Wersja do druku

Katowice. Teatrogranty. Nowe programy wsparcia zamiast imprez

190 tys. zł trafi do końca roku do katowickich twórców kultury na realizację ich kreatywnych pomysłów. Instytucja Katowice Miasto Ogrodów uruchomiła nabór wniosków w programach Mikrogranty i Teatrogranty.

Z obu programów mogą skorzystać przede wszystkim organizacje pozarządowe działające na polu kultury. Realizowane od wielu lat Mikrogranty polegają na wsparciu przez Miasto Ogrodów najciekawszych projektów kulturalnych kwotą do 5 tys zł. W ten sposób w mieście organizowane są kreatywne warsztaty, działania angażujące, koncerty czy wystawy. Do końca roku przeprowadzone zostaną dwa nabory. W budżecie Miasta Ogrodów przeznaczono na nie 40 tys zł.

Teatry mogą zgłaszać dowolne pomysły

Z kolei Teatrogranty są propozycją dla organizacji czy twórców prowadzących w Katowicach niezależne grupy teatralne. Tutaj kwota wsparcia jest większa, bo w jednym naborze rozdysponowane może zostać nawet 150 tys zł. Teatry mogą zgłaszać dowolne pomysły na projekty teatralne lub okołoteatralne. Preferowane będę w tym roku te. które będą odnosiły się do obchodzonych teraz rocznic wybuchu kolejnych powstań śląskich oraz zbliżającego się stulecia przyłączenia części Górnego Śląska do odrodzonego państwa polskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowe programy wsparcia zamiast imprez

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” nr 216

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.