EN
5.10.2022, 12:36 Wersja do druku

Katowice. Premiera spektaklu „Lobotomia" i Urodziny Teatru Śląskiego

14 października w Teatrze Śląskim odbędzie się prapremiera spektaklu „Lobotomia" w reż. Marka Rachonia na podstawie piosenek kultowego zespołu The Tiger Lilies. Jednocześnie zapraszamy na 115. urodziny Teatru Śląskiego, które odbędą się w najbliższą sobotę, 8 października na Dużej Scenie.

fot. mat. teatru

Niebawem wszystko trafi szlag… Hera, Koka i Hasz to trzy młode dziewczyny, które jeszcze nie zrozumiały, że świat, w którym żyją, jest snem szaleńca, a jedyna droga ucieczki wiedzie przez labirynt muzyki i wyobraźni. Dlatego każdego dnia, pod czujnym okiem (i niezbyt troskliwą opieką) Złego, walczą o przetrwanie w rzeczywistości opanowanej przez żądzę władzy, seksu oraz pieniędzy. Każdy ich gest, każde słowo, każde spojrzenie, przeliczane są na potencjalny zysk – niczym w żywych witrynach w dzielnicy czerwonych latarni. Bo przecież wszystko jest na sprzedaż, prawda?

„Lobotomia” to pełna czarnego humoru, ironii i dystansu ekshibicja inspirowana piosenkami kultowego The Tiger Lillies, z ich nowymi tłumaczeniami, powstałymi specjalnie dla nas. Mesdames et messieurs, meine Damen und Herren, ladies and gentlemen! Czas zajrzeć do wnętrza ludzkiej głowy i przyjrzeć się naszym najskrytszym lękom, bolączkom oraz pragnieniom!

***

LOBOTOMIA
premiera: Teatr Śląski, Scena w Malarii, 14 października 2022

scenariusz i reżyseria  Marek Rachoń
monologi Katarzyna Błaszczyńska
choreografia Natalia Dinges
scenografia i kostiumy Aneta Marszałek, Iga Płachta
aranżacje i podkłady Paweł Jabłoński
przygotowanie wokalne Anna Kamalska, Marta Skowiera-Wantulok
tłumaczenia piosenek Roman Kołakowski, Anna Mach
tłumaczenie piosenek Anna Mach, Roman Kołakowski
asystentka reżysera Nicoletta Dragon

UWAGA! Premierze spektaklu towarzyszy konkurs, który Teatr Śląski przygotował dla widzów. Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie internetowej oraz na fb Teatru:

***

Jednocześnie zapraszamy na inne ważne dla nas wydarzenie, czyli 115. urodziny Teatru Śląskiego, które odbędą się w najbliższą sobotę, 8 października na Dużej Scenie.

W programie przewidziana jest część oficjalna - podczas której zostaną wręczone odznaczenia państwowe, nagrody aktorskie i statuetki dla mecenasów teatru - oraz pokaz spektaklu „Odys i świnie"w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

W tym roku Teatr Śląski obchodzi 115-lecie istnienia, 100-lecie sceny polskiej, 25-lecie Rady Mecenasów, 5 lat istnienia Fundacji Teatru Śląskiego „Wyspiański" i 5-lecie istnienia Międzynarodowego Festiwalu  „Open the Door".

Źródło:

Materiał nadesłany