EN

29.06.2020, 20:04 Wersja do druku

Katowice. Letni Ogród Teatralny z publicznością, ale i z ograniczeniami

mat. organizatora

22. Letni Ogród Teatralny, organizowany przez Teatr Korez w Katowicach, mimo zagrożenia koronawirusem odbędzie się z udziałem publiczności, ale z limitem do 150 osób. Widzowie muszą dezynfekować dłonie i nosić maseczki.

"Będzie też mierzenie temperatury. Oczywiście nic nikomu nie zrobimy, ale jeśli ktoś będzie miał powyżej 37 stopni, zostanie rzucony na glebę i skuty" - zapowiedział dyrektor Teatru Korez Mirosław Neinert podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Cieszący się od lat ogromną popularnością festiwal prezentuje spektakle o lżejszej, stosownej dla wakacyjnej pory tematyce, które są prezentowane w plenerze - w podcieniach Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Słynął m.in. z długich kolejek po bilety, w których zawiązywały się nieraz więzi towarzyskie. Tym razem - po raz pierwszy - bilety na spektakle dla dorosłych będą sprzedawane za pośrednictwem internetu. "Przez lata nie chcieliśmy tego robić, głównie z powodów towarzyskich i sprawiedliwości społecznej, ale nie mieliśmy wyboru" - przyznała dyrektor organizacyjna Agnieszka Rybicka.

Z kolei bezpłatne wejściówki na spektakle dzieci, czyli Letnią Grządkę Teatralną, będą wydawane tylko w kasie Teatru Korez w dniu podanym przy każdym wydarzeniu. Dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne, z obowiązkiem odbioru wejściówek w terminie wyznaczonym podczas rozmowy.

Spektakle zaprezentują w lipcu i w sierpniu w Katowicach: Teatr Capitol z Warszawy, Teatr Polonia z Warszawy, Agencja Artystyczna Makula, Teatr Animacji z Poznania, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach w koprodukcji z Teatrem Korez, Teatr Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego z Krakowa, Teatr KTO z Krakowa, a także Kabaret Hrabi.

Prezydent Katowic Marcin Krupa podkreślił, że festiwal ma swoich wiernych widzów, którzy nie wyobrażają sobie lata w mieście bez teatru. Zwrócił uwagę, że spektakle są prezentowane w plenerze, gdzie ryzyko zakażenia jest mniejsze. "Musimy wrócić do normalności, mieszkańcy są głodni takich wydarzeń" - powiedział.

Pierwszy spektakl tegorocznego Letniego Ogrodu Teatralnego odbędzie się 4 lipca, ostatni - 30 sierpnia.

Źródło:

Materiał nadesłany
PAP

Autor:

Anna Gumułka