EN

18.06.2021, 11:17 Wersja do druku

Katowice. Ewa Leśniak odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

fot. mat. teatru

Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Artystów Scen Polskich (ZASP), pełnomocnik ds. konkursów dyrektorskich, aktorka, a przede wszystkim wspaniała Kobieta - Ewa Leśniak została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski - poinformowano na Fb ZASP.

"Z wielką radością informujemy, że wiceprezes Zarządu Głównego ZASP, pełnomocnik ds. konkursów dyrektorskich, aktorka, a przede wszystkim wspaniała Kobieta - Ewa Leśniak została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski" - czytamy we wpisie.

Jak wyjaśniono, "artystka została wyróżniona za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury i sztuki, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej".

"Serdecznie gratulujemy" - napisano na Fb ZASP.

Uroczystość odbyła się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Ewa Maria Leśniak urodziła się 12 czerwca 1952 r. w Katowicach. W 1975 r. ukończyła studia na PWST w Krakowie. Od 1981 r. jest związana z Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. latach 90. XX w. prowadziła w katowickiej telewizji teleturniej dla dzieci pt. "Zgadula". W 2013 r. otrzymała Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".

Źródło:

PAP