EN

23.09.2020, 09:52 Wersja do druku

Katowice. "Czułość. Jestem. 24 h" jutro na Festiwalu Open The Door

24 września, na placu przed gmachem Teatru Śląskiego w Katowicach, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Open The Door, będzie miała miejsce koprodukowana przez Teatr Mały w Tychach, 24-godzinna instalacja performatywna pt. "Czułość. Jestem. 24 h" z udziałem Kamilli Baar.

Aktorka w ubiegłym tygodniu gościła w tyskim Teatrze - trwały wówczas nagrania do słuchowiska "Świnka, sztuka teatralna w jednym akcie" - na jego premierę Teatr Mały zaprasza już 26 września o godz. 18.00 na kanał YouTube.

Trwająca 24h instalacja Katarzyny Borkowskiej z udziałem Kamilli Baar, inspirowana mitem o Orfeuszu i Eurydyce oraz książką "Cienie. Eurydyka mówi" Elfride Jelinek . Studium kobiety będącej pod nieustanną presją i kontrolą, zniewolonej oceniającym spojrzeniem. Zamknięta w szklanej klatce ze strzegącym jej ale jednocześnie zagrażającym jej wężem, przez dobę będzie poddawana ciągłej obserwacji przypadkowej publiczności. Projekt artystek przesycony jest różnorodną symboliką, a odosobnienie i kontrola, której podda się aktorka, budzi mocne skojarzenia z czasami powszechnej izolacji. Jest to jednak przede wszystkim głos kobiety, artystki, aktorki. Eurydyki, która decyduje się zostać w Hadesie, aby wreszcie zostać wysłuchaną.

Katarzyna Borkowska - instalacja
Kamilla Baar- Eurydyka / Ona sama
---
video:

główna rola: Kamilla Baar
koncept: Kasia Borkowska
reżyser: Kasia Borkowska
operator: Igor Połaniewicz / GIFTED
producent: Błażej Baar / HIGHNOON.PL
kostiumy: Kasia Borkowska
montaż offline: Błażej Baar / HIGHNOON.PL
kolor-korekcja: Michał Kowalski / HIGHNOON.PL

Źródło:

Materiał nadesłany