EN
17.05.2022, 15:24 Wersja do druku

Katowice. Cała naprzód, czyli premiera „Robinsona” w Ateneum

Ostatnią realizacją Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w tym sezonie  będzie „Robinson” Anny Andraki na motywach „Przypadków Robinsona Kruzoe” Daniela Defoe w reżyserii Roberta Drobniucha, ze scenografią Katarzyny Proniewskiej-Mazurek i muzyką Katarzyny Brochockiej. Dodajmy, że reżyseria światła jest dziełem Prota Jarnuszkiewicza, a nad ruchem scenicznym czuwa Błażej Twarowski.

fot. proj. Monika Sojka

Sztuka napisana na zamówienie katowickiego Teatru jest sceniczną wersją popularnej XVIII-wiecznej powieści podróżniczej angielskiego pisarza, opowiadającej o przygodach rozbitka, Robinsona Crusoe. Pomysł na jedną z postaci – którego oczywiście nie zdradzimy – będzie jednak sporym zaskoczeniem!

Młody bohater zafascynowany morzem i opowieściami żeglarzy, ucieka z domu na statek. Ma jednak pecha i zarazem szczęście – podczas sztormu żaglowiec tonie wraz z całą załogą, ale Robinson jest uratowany. Wyrzucony przez fale na bezludną wyspę powoli uczy się żyć, korzystając z tego, co daje mu przyroda. Mijają lata, kiedy na wyspie pojawia się Drugi Człowiek…

Inscenizacja pojawi się na afiszu już 20 maja, a na scenie zobaczymy Michała Skibę (w roli tytułowej) oraz Krystynę Nowińską, Ewę Reymann, Marka Dindorfa, Grzegorza Eckerta, Dawida Kobielę i Bartosza Sochę.

Źródło:

Materiał nadesłany