10.07.2020, 08:59 Wersja do druku

Katowice-Bielsko-Biała. Teatr na weekend

“Shirley Valentine”, fot. mat. teatru

Mimo ograniczeń, kilka teatrów w regionie wystawia swoje spektakle. W Katowicach odbywa się nawet festiwal teatralny. Sprawdźcie, co i gdzie można obejrzeć.

Zwierzenia gospodyni

Piątek i sobota, Teatr Żelazny, Katowice

Teatr Żelazny w Katowicach-Piotrowicach jest jednym z tych, które w czasie wakacji pozostają otwarte. W ten weekend na scenie Żelaznego będzie można obejrzeć monodram “Shirley Valentine” w wykonaniu Anny Kadulskiej, na co dzień aktorki Teatru Śląskiego. Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach. Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania, ale Shirley postanawia, że - wbrew wszystkiemu - pojedzie! Być może wakacje te sprawią, że jej życie odmieni się na lepsze?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr na weekend. Komedie i bajki, w sali i w plenerze

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Katowice online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Tematy w toku