EN

19.07.2021, 09:42 Wersja do druku

Kalisz. Przerwa wakacyjna w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego

Za nami niezwykle trudny sezon w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W lipcu i pierwszej połowie sierpnia teatr planuje przerwę wakacyjną. Kasa biletowa jest nieczynna. Pisze Bartłomiej Hypki w Ziemi Kaliskiej.

- To był jeden z najtrudniejszych sezonów w historii Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - dwa lockdowny, miesiące bez kontaktu z widzami, ciągła niepewność co będzie dalej - tłumaczy Marcelina Hertmann, kierowniczka biura promocji i reklamy TBK.

Pomimo przeciwności, zespołowi TBK udało się zagrać pięć premier i kilkadziesiąt spektakli. Ostatnim premierami były „Czytanie ścian" według Mariusza Szczygła w reżyserii Rudolfa Zioły oraz „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" autorstwa Doroty Masłowskiej w reżyserii Radosława Maciąga.

Kaliski teatr wraca w ostatni weekend wakacji ze spektaklem „Godzina spokoju". Na początku września publiczność zobaczy ostatnią premierę sezony 2020/2021 - „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" oraz „Tadka Niejadka" dla młodszych widzów. W kolejnym tygodniu superprodukcja „Prosna. Kryminał muzyczny" na Dużej Scenie i „Czytanie ścian"

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przerwa wakacyjna w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego

Źródło:

Ziemia Kaliska nr 28

Wątki tematyczne