EN

18.08.2021, 14:48 Wersja do druku

Kalisz. Największe gwiazdy teatru już we wrześniu na KST

We wtorek, 24 sierpnia o godzinie 10:00 kaliski Teatr ogłosi długo wyczekiwany repertuar 61. edycji Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej. Początek konferencji będzie także momentem rozpoczęcia sprzedaży biletów, możliwych do zakupienia zarówno online, jak i w kasie Teatru. Tegoroczny festiwal potrwa od 18 do 25 września.

Bartosz Zaczykiewicz ze statuetką 60 KST / fot. Jakub Seydak

Kaliskie Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej to najstarszy i zarazem jeden z  najbardziej prestiżowych festiwali teatralnych w Polsce. Do udziału w tegorocznych Spotkaniach Teatralnych zaproszone zostały spektakle sezonu 2020/21 z 11 miast, największych ośrodków, zajmujących szczególne miejsce na teatralnej mapie Polski, ale również piękne spektakle ze scen w mniejszych miastach. Tradycyjnie możemy spodziewać się występów nie tylko najzdolniejszych adeptów sztuki aktorskiej, ale także wielkich gwiazd sceny. W zeszłorocznej edycji laureatami Grand Prix zostali Katarzyna Figura i Mirosław Baka.  
„Tradycyjnie wybierając Festiwalowe przedstawienia do Kalisza poszukiwałem znakomitych kreacji aktorskich. – tłumaczy

Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor Teatru i Festiwalu – Swoim kunsztem zachwycają największe gwiazdy, ale również wybitni aktorzy niekoniecznie znani szerokim rzeszom widzów”.
Z powodu ograniczeń, jakie w mijającym sezonie zostały po raz kolejny nałożone na instytucje kultury, 61. edycja  KST nie odbyła się w pierwszej połowie maja, jak nakazuje wieloletnia tradycja, ale podobnie jak rok temu została przełożona na początek jesieni.  

Bilety oraz repertuar KST będą dostępne na stronie internetowej Teatru (teatr.kalisz.pl) i w kasie (tel. 62 760 53 14 [email protected])  już we wtorek 24 sierpnia o godzinie 10:00. Nie warto zwlekać z zakupem lub rezerwacją – niektóre spektakle (szczególnie grane na Scenie Kameralnej) będą miały dość ograniczoną widownię – pula biletów może skończyć się bardzo szybko.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne