EN

19.09.2023, 15:21 Wersja do druku

Jelenia Góra. „Znachor" na koniec spotkań teatralnych

Od 6 do 12 października trwać będzie jubileuszowa 50. edycja Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. Na zakończenie widzowie w Jeleniej Górze będą mogli zobaczyć spektakl „Znachor" wg Tadeusza Dołęgi–Mostowicza w reż. Jakuba Roszkowskiego w wykonaniu Teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa.

fot. mat. organizatora

W piątek (6 października) tegoroczną edycję otworzy Kujawsko–Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu z musicalem „Morderstwo dla dwojga" (tytuł oryginalny: „Murder for Two") z librettem Kellena Blaira i muzyką Joego Kinosiana w reż. Agnieszki Płoszajskiej. W sobotę (7 października) będzie można obejrzeć przedstawienie „Balkon Ordona" na podstawie scenariusza i w reżyserii Katarzyny Dworak–Wolak i Pawła Wolaka, w którym zagrają aktorzy Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. W niedzielę (8 października) wystąpi Teatr KTO z Krakowa ze spektaklem „Uczycie nas, jak suknie się podnosi" wg tekstów Bertolta Brechta, Rogera Fernaya i Waltera Mehringa, z muzyką Bertolta Brechta, Hannsa Eislera i Kurta Weilla w reżyserii Józefa Opalskiego.

W poniedziałek (9 października) w tragikomedii „Biali, heteroseksualni mężczyźni" (tytuł oryginalny: „Straight White Men") w reż. Tomasza Dutkiewicza wystąpią aktorzy Teatru Komedia z Warszawy, czyli Marcin Troński, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski, Jacek Kopczyński, Bonnie Sucharska i Maciej „Gąsiu" Gośniowski. We wtorek (10 października) Wrocławski Teatr Komedia zaprezentuje francuską farsę „Boeing Boeing" Marca Camolettiego w reż. pochodzącego z Kowar Wojciecha Dąbrowskiego. W środę (11 października) zaplanowano monodram „Faust" na motywach dramatu Johanna Wolfganga von Goethego w reż. Charlotte S. Garraway w wykonaniu Teatru im. Gerharta Hauptmanna z Zittau z Marią Weber, która odgrywa wszystkie postacie. I w czwartek (12 października) Teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa zaprezentuje widowisko „Znachor" na motywach powieści Tadeusza Dołęgi–Mostowicza w reż. Jakuba Roszkowskiego.

Tytuł oryginalny

„Znachor" na koniec spotkań teatralnych

Źródło:

www.portalik24.pl
Link do źródła

Autor:

Merwan