EN

12.01.2022, 08:27 Wersja do druku

Jelenia Góra. "Prezent urodzinowy" jedzie na Katowicki Karnawał Komedii

W sobotę (29.01) jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida wystąpi na scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. W ramach jubileuszowej XV edycji Katowickiego Karnawału Komedii zaprezentuje przedstawienie "Prezent urodzinowy" Robina Hawdona w reżyserii Jerzego Bończaka.

fot. mat. teatru

"Prezent urodzinowy" to pełna zwrotów akcji i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności komedia brytyjskiego dramatopisarza Robina Hawdona.

Akcja rozgrywa się w hotelowym apartamencie. Na obchodzącego właśnie urodziny mężczyznę (Piotr Konieczyński) czeka pani do towarzystwa (Marta Kędziora). Za jej usługi zapłacił przyjaciel (Jacek Grondowy) jubilata. Ma nadzieję, że w ten sposób poprawi humor kumplowi, który niedawno rozstał się z żoną (Magdalena Kępińska). To mają być niezapomniane urodziny... I z pewnością tak będzie, bo wkrótce się okazuje, że apartament hotelowy łączy się z drugim pokojem. Zza drzwi słychać znajome głosy. Ekscytujący wieczór we dwoje zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót. Do tego we wszystko miesza się wścibski kelner (Robert Mania).

Tytuł oryginalny

Jelenia Góra. "Prezent urodzinowy" jedzie na Katowicki Karnawał Komedii

Źródło:

www.portalik24.pl
Link do źródła

Autor:

Merwan