EN
22.07.2022, 08:35 Wersja do druku

Janowo. Robert Kudelski w Teatrze Małomiasteczkowym Wioski Artystycznej

Robert Kudelski, polski piosenkarz, aktor teatralny i telewizyjny, któremu największą rozpoznawalność przyniosła rola Michała Brzozowskiego w serialu „Na Wspólnej”, w piątek i w sobotę (22 i 23 lipca) w Teatrze Małomiasteczkowym Wioski Artystycznej Janowo wystąpi z recitalem „Co mi w duszy gra”.

fot. mat. organizatora

Jak mówi sam artysta, będą to miłosne songi od Brazylii i Hiszpanii, przez Polską, Francję i Rosję, aż po Japonię; a połączy je jedno – różne odcienie miłości i śpiewanie o niej w różnych językach. Będą to utwory o uczuciu nie tylko do partnera, ale także do miejsc, muzyki lub swoich pasji. Na koncercie pojawiają się tak znane hity, jak np. „Show Must Go On” lub almodovarowy „Un ano de amor”. To koncert dla osób sentymentalnych, ponieważ dla artysty sentymentalna jest kronika jego spotkań z muzyką na przestrzeni ostatnich 20 lat w różnych szerokościach geograficznych.

***

Początkowo Robert Kudelski, zgodnie z wolą rodziców, miał zostać muzykiem. Po dwóch latach zdał do warszawskiej Akademii Teatralnej, a następnie przeniósł się do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 1997 r. zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej, rok później został laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W 1997 r. zadebiutował w roli Romea w spektaklu szekspirowskim „Romeo i Julia” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza na scenie Teatru Nowego w Warszawie. Występował na deskach stołecznych teatrów: Syrena, Scena Prezentacje i Komedia; był nominowany do nagrody TeleTygrysa dla najlepiej zapowiadającego się młodego aktora, współprowadził program „Para w Polskę”, wziął udział w akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom godnie żyć”, uczestniczył w pierwszej edycji programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami”. W 2008 r. założył teatr „Projekt Teatr Warszawa”, którego jest dyrektorem artystycznym.

Koncertu będzie można wysłuchać dwa razy: w piątek i w sobotę 22 i 23 lipca o godz. 18.45 na scenie Teatru Małomiasteczkowego w Karnicach (ul. Osiedlowa 18).

***

Teatr Małomiasteczkowy to najmłodsze „dziecko”, czyli trzecia scena Wioski Artystycznej Janowo. Działa od 2021 r. w Gminnym Domu Kultury w Karnicach przy ul. Osiedlowej 18 (woj. zachodniopomorskie). Spektakle odbywają się w weekendy lipca i sierpnia. W ubiegłym roku były to przede wszystkim małe formy teatralne i monodramy, w tym roku widzowie zobaczą głównie formy muzyczne. W kolejnych tygodniach na scenie Teatru Małomiasteczkowego pojawią się: Robert Kudelski, Anna Dijuk-Bujok, Iwona Chołuj, Agnieszka Różańska, Jakub Gąsowski i Dorota Chaniecka.

Teatr jest częścią Wioski Artystycznej Janowo, czyli kulturalno-artystycznego miejsca w gminie Karnice koło Rewala, w województwie zachodniopomorskim. Do końca wakacji na turystów i okolicznych mieszkańców spragnionych artystycznych wrażeń czekają m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, gra wiejska oraz dwa pokoje zagadek. Aktorzy i muzycy będą się tam pojawiać na trzech scenach, na których zagrają przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Od pięciu lat w Janowie odbywają się też wernisaże, warsztaty, pogadanki oraz wieczory autorskie. Pomiędzy spektaklami można odwiedzić m.in. galerie z wystawami zdjęć, obrazów i rysunków, kawiarnię z domowym ciastem oraz stoiskami z produktami eko, jak również antykwariat i księgarnię.

Bilety na koncerty dostępne są na stronie www.janowo.art lub bezpośrednio przed występami.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne