EN
20.12.2021, 16:54 Wersja do druku

Poznań. "Zielnik" - film choreograficzny Polskiego Teatru Tańca

Od wczoraj na YouTube, Vimeo i Facebooku Polskiego Teatru Tańca można oglądać "Zielnik" - piąty choreograficzny film w reżyserii Iwony Pasińskiej, którego premiera odbyła się 19 grudnia 2021 roku w ramach III Festiwalu "1 strona - 1 spojrzenie - 180 sekund".

ZIELNIK to piąty choreograficzny film w reżyserii Iwony Pasińskiej. Jest to baśniowy epizod, opowiedziany z czułością, tryskający intensywnymi barwami kwiatów i élan vital. Choreografia ułożona do suityEdwarda Griega i zaprezentowana przez artystów-tancerzy Polskiego Teatru Tańca prowadzi widzów w świat flory. Pozwala zgłębić jeden dzień z życia roślin od momentu rozkwitu po zatopiony w ciepłej nostalgii koniec. Zachęcamy do zanurzenia się w pięknym świecie kwiatów i liści, w zieleniach, czerwieniach i fioletach przechodzącyc h w szarość i brązy jesieni. A wszystko to opowiedziane ruchem w rytm dynamicznych dźwięków suity Peer Gynt op. 1 w wykonaniu Trondheim Symfoniorkester & Opera.

"Zielnik"

czas trwania: 13 minut

scenariusz i reżyseria: Iwona Pasińska

scenografia i kostiumy: Andrzej Grabowski

muzyka: Edward Grieg

zdjęcia: Marek Grabowski

montaż: Edyta Pietrowska

występują: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, JinWoo Namkung, Pau Perez-Pique, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk

W filmie wykorzystano fragmenty suity Peer Gynt op. 1 autorstwa Edwarda Griega w wykonaniu Trondheim Symfoniorkester & Opera pod batutą Han-Na Chang.

Polski Teatr Tańca dziękuje Trondheim Symfoniorkester & Opera za udostępnienie nagrania i zgodę na wykorzystanie utworu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne