EN
23.03.2021, 17:54 Wersja do druku

Internet. Zespół "Śląsk" da dwa koncerty online na Wielkanoc

fot. mat. Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny przygotował na Wielki Tydzień 2 koncerty, których można wysłuchać online. 29 marca o godz. 18 będzie to "Wielki Tydzień" z repertuarem pieśni pasyjnych, a w Niedzielę Wielkanocną o tej samej porze "Czas radości".

Jak przypomniała we wtorek rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła, twórca i patron zespołu prof. Stanisław Hadyna, którego kompozycje wykonają podczas tych koncertów soliści, chór i orkiestra zespołu "Śląsk", darzył czas wielkopostny i Świąt Wielkanocnych dużym sentymentem.

Pieśni pasyjne i wielkanocne, to - obok kolęd i pastorałek - kolejny owoc współpracy duetu Stanisława Hadyny i Kazimierza Szemiotha, którego poezja stanowi większość tekstów wykonywanych pieśni. Oprócz kompozycji profesora Hadyny, usłyszymy także opracowania muzyczne Józefa Klimanka i Krzysztofa Dziewięckiego.

Punktem łączącym obydwa koncerty będzie pieśń pt. "Wielki Tydzień", która w programie pasyjnym zabrzmi w finale, a potem rozpocznie także program wielkanocny. Utwór "Wielki Tydzień" odnosi się zarówno do okresu wielkiego postu, żalu za grzechy, jaki atmosfery odkupienia oraz zmartwychwstania.

Program pt. "Czas radości", na który Zespół "Śląsk" zaprosi w Niedzielę Wielkanocną, to koncert pieśni wielkanocnych, pełen radości, nadziei i wiary w nowe życie. Tytułowy utwór jest częścią obszerniejszej "Kantaty Wielkanocnej" autorstwa Stanisława Hadyny. Program zakończy monumentalne dzieło Georga Fridricha Haendla "Alleluja".

Koncerty będzie można obejrzeć na oficjalnym profilu Zespołu na Facebooku oraz na kanale YouTube.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Gumułka

Wątki tematyczne