EN

10.05.2021, 12:16 Wersja do druku

Internet. Wkrótce VII Festiwal Teatrów Studenckich START

Festiwal Teatrów Studenckich START to cykliczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych. Misją festiwalu jest promowanie artystycznej działalności studentów, którzy wybrali inną drogę życiową, niż studia na akademiach teatralnych, jednak nieustannie pielęgnują w sobie miłość do teatru.

fot. mat. organizatora

Festiwal organizowany jest od 2014 roku. Biorą w nim udział teatry studenckie z uczelni nieartystycznych z całej Polski. Organizatorzy podążają za ideą, w myśl której Festiwal Teatrów Studenckich ma dotrzeć wszędzie tam, gdzie młodzi ludzie chcą dzielić się swoimi przemyśleniami i twórczością. Dlatego poprzednie edycje odbywały się w różnych miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Kielcach. Kolejna edycja miała odbyć się w Gdański i Sopocie, jednak z powodu niestabilnej sytuacji epidemicznej, przeprowadzenie wydarzenia w dotychczasowej formule stało się niemożliwe.

W związku z tym organizatorzy postanowili, że dostosują się do otaczającej rzeczywistości i VII edycja Festiwalu Teatrów Studenckich START odbędzie się online i będzie transmitowana na stronie http://festiwalstart.pl/

–  Chcemy stworzyć kilkudniowe wydarzenie, które odbędzie się w sieci, jednak z zachowaniem charakteru festiwalu. Nieśmiało liczymy, że chociaż finał uda zorganizować się stacjonarnie – mówi Remigiusz Kula, dyrektor festiwalu.

Festiwal START odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowane 10 spektakli konkursowych. Zostaną one ocenione przez jurorów.
Zwycięski spektakl otrzyma nagrodę Grand Prix.

W ramach festiwalu organizowane będą wydarzenia dodatkowe:
warsztaty online (Nowe technologie dla nieinformatyków: grafika, infografika, Stress resilience, czyli jak się uodpornić na stres, Don't Panic, Organize)
występy muzyczne (recital saksofonisy Marka Stępniaka)
koncert zespołu “Funkasanki”
stand- up w wykonaniu Michała Łobejko
warsztaty z aktorami z Akademii Krakowskiej

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne