EN

22.09.2020, 12:05 Wersja do druku

Internet. Video-performance "Usta w ogniu"

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Dla Kontrastu  oraz Kamila Klimczak zapraszają 25 września na premierowy pokaz online.

Ha-Wa/mat. organizatora

Punktem wyjścia do pracy nad video "Usta w ogniu" były dramaty światowych egzystencjalistów i absurdystów XX w, którzy temat śmierci stawiali w centrum uwagi artystycznej. Wybuch pandemii znowu skonfrontował ludzkość z niebezpieczeństwem i wymusił refleksje na temat trwałości ludzkiego życia. Powszechny lęk stał się naszym wspólnym doświadczeniem. Właśnie namysł nad ludzkim istnieniem, jego kruchością i tajemnicą staje się tematem „Ust w ogniu”.
Ten przejmujący obraz to efekt eksperymentu i złożonego procesu twórczego, który połączył środki teatru radiowego i video performance. Bazuje na spuściźnie literackiej. Eksploruje artystyczną funkcję montażu dźwięku i montażu obrazu. Operuje wybitnymi zdjęciami i wysoce oryginalną kreacją aktorską. Główną rolę w tej pracy odgrywa krakowska wspaniała artystka Kamila Klimczak (pieśniarka Piwnicy Pod Baranami, aktorka Teatru Bagatela, uznana interpretatorka repertuaru pieśni żydowskich). Dzięki Niej teatr online staje się przeżyciem najwyższej próby.
Wykonanie: Kamila Klimczak
Reżyseria: Anna Ciszowska
Realizacja: A. Wawrzoła, G. Habryn
Muzyka: Szymon Kazimierczak
Wsparcie techniczne: Adam Karol Drozdowski
Wsparcie tożsamościowo-trzeciosektorowe: Dla Kontrastu
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

22.09.2020

Wątki tematyczne