EN

10.12.2020, 18:57 Wersja do druku

Internet. Stowarzyszenie Pedagogów Teatru zaprasza na dyskusję i spektakl

fot. mat. organizatora

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru zaprasza na dyskusję i spektakl online: 

11.12, o godz. 19.00 dyskusją "Protest (nie)powszechny", w trakcie której chcemy porozmawiać o dwóch ważnych protestach i o ich społecznym doświadczaniu. Pierwszym był Strajk Nauczycieli z 2019 roku, a drugim jest toczący się wciąż, na ulicach i poza nimi Strajk Kobiet, rozogniony niedawnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, otwierającym drogę do zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

W spotkaniu wezmą udział: Barbara Malak-Minkiewicz, Dorota Ogrodzka, Magdalena Radwan-Rohrenschef. Spotkanie poprowadzi - Ala Budzyńska.

15-17.12, godzina 19.00 zapraszamy na spektakl online "Lekcje Oporu", w reż. Doroty Ogrodzkiej.

Fasada szkoły zasłonięta transparentami. Tłumy zbierające się w centrum Warszawy na głównym proteście. Spięta twarz ministra edukacji, nagłówki z gazet. Tyle większość obywateli i obywatelek pamięta z kwietniowych dni w 2019 roku. Migawki, obrazy, urywki zdań, hasła, wrażenia. Strajk Nauczycieli objął ponad 70 procent placówek oświatowych.

Czym był dla samych nauczycielek i nauczycieli - tych, którzy i które przystąpiły do niego i tych, którzy tego nie zrobili? Jakie były tamte dni, emocje, jakie znaczenia i sytuacje?

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne