EN

2.11.2020, 19:57 Wersja do druku

Internet. Premiera "Dialogów o miłości" w reż. Karoliny Przystupy

Już 3.11 o godzinie 18 na YouTube premiera spektaklu „Dialogi o miłości. Szatańskie podszepty i niebiańskie bezkresy” w reż. Karoliny Przystupy.

W główne role wcielą się Joanna Sobocińska i Aleksander Machalica. Scenografię wykonał Aleksander Korczak, a realizację wideo wykonali Guzik-owcy.

Spektakl „Dialogi o miłości. Szatańskie podszepty i niebiańskie bezkresy” to opowieść o relacji. O nadziei, marzeniach, szansach, o próbach i o przegranych. O trwaniu i rozstaniu. O początku i końcu.

Na scenie widzimy dwójkę aktorów. ONA i ON. Pozują do ślubnego zdjęcia. To początek nowej drogi w ich życiu. Czy ta droga na pewno skończy się szczęśliwie? Czy uczucie w nich pozostanie? Czy za jakiś czas nadal będą wiedzieli jak ze sobą rozmawiać?

Aktorzy (Joanna Sobocińska oraz Aleksander Machalica) w realizacji Karoliny Przystupy, za pomocą słów Bułhakowa („Mistrz i Małgorzata”), Dantego („Boska komedia”), Wyrypajewa („Sny”) oraz monologów św. Teresy i Mistrza Eckharta, podejmują próbę opowiedzenia o swojej relacji, prześwietlenia związku – od początkowego szczęścia, przez rozmijanie, aż do podjęcia decyzji o rozstaniu. Gubią się, szukają i spotykają. W czarno-białej scenografii Aleksandra Korczaka grają ze sobą swoistą w grę, stawiając znaki zapytania, na które każdy widz może znaleźć własną odpowiedź.

Więcej informacji o spektaklu.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne