EN

3.11.2020, 10:03 Wersja do druku

Internet. Nowa data II edycji Kongresu Kultury Polskiej

12 listopada odbędzie się druga edycja Kongresu Kultury Polskiej organizowanego przez Stowarzyszenie Muza Dei. Wydarzenie jest bezpłatne i zostanie zrealizowane w formule online.

fot. Piotr Babisz/MuzaDei

Głównym celem wydarzenia jest dyskusja w jak najszerszym gronie odbiorców, którym w szczególności zależy na rozwoju kultury polskiej w duchu trzech wartości: Prawda, Dobro, Piękno. Tegoroczna edycja koncentrować się będzie wokół czterech głównych paneli tematycznych: „Kultura jutra” – kultura fundamentem wspólnoty narodowej”, „Język kultury wczoraj i dziś”, „Rola kultury w budowaniu kapitału społecznego” oraz „Kultura dla mediów czy media dla kultury”.

– Mając na uwadze jak dużym zainteresowaniem cieszyła się ubiegłoroczna edycja Kongresu Kultury Polskiej, w tym roku postanowiliśmy kontynuować jego organizację. Naszym celem jest przede wszystkim stworzenie miejsca do wspólnej dyskusji na temat rozwoju kultury polskiej. Poprzez prelekcje, rozmowy i debaty pragniemy wypracować możliwe kierunki rozwoju, które będą mogły przynieść korzyści nie tylko dla instytucji kultury, ale również jej odbiorców – mówi Andrzej Dubiel, Prezes Stowarzyszenia Muza Dei, organizator Kongresu.

Wśród prelegentów tegorocznej edycji Kongresu Kultury Polskiej znajdują się m.in. prof. Rafał Wiśniewski – Dyrektor Narodowego Centrum Kultury, Mateusz Matyszkowicz – Wiceprezes Zarządu TVP S.A., Marek Jurek – były marszałek Sejmu, członek Rady Programowej Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, oraz Wojciech Kaczmarczyk – Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności. Nie zabraknie  również artystów z różnych dziedzin sztuki, jak np. Miłosz Lodowski czy aktorzy Leszek Zduń i Redbad Klynstry.

To już druga edycja wydarzenia zrzeszającego przede wszystkim miłośników kultury polskiej, przedstawicieli instytucji kultury, a także władz rządowych i samorządowych, artystów oraz działaczy na rzecz rozwoju polskiego dorobku kulturalnego. W tym roku z uwagi na obowiązujące restrykcje sanitarne wydarzenie odbędzie się w pełni online. Link do transmisji dostępny jest na YouTube Stowarzyszenia MuzaDei: https://youtu.be/0q0fAzQwL68
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Kongresu.
***
Informacje uzupełniające
Stowarzyszenie Muza Dei to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych, m.in. poprzez wspieranie rodzin i małżeństw. W realizacji tego zadania dostrzegamy szansę na rozwój i trwanie cywilizacji życia, a więc bezpieczeństwa, harmonii i stabilności społeczeństwa. Naszym sztandarowym wydarzeniem są rekolekcje Strefa Chwały Festiwal w Starym Sączu, które zrzeszają blisko 800 osób z całej Polski, a także z Niemiec, Belgii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Białorusi czy Ukrainy. Ponadto organizujemy różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, warsztaty muzyczne, konferencje oraz spotkania profilaktyczne. Wszystkie prowadzone przez nas działania i wydarzenia ukierunkowane są na całe rodziny.
Strona www:
http://kongreskulturypolskiej.pl/
http://muzadei.pl/

Źródło:

Materiał nadesłany