EN

3.12.2020, 13:13 Wersja do druku

Internet. Mateusz Damięcki i Maria Seweryn czytają „Dziewięć opowiadań z obłędem w tle”

Fragmenty „Dziewięciu opowiadań z obłędem w tle” czytane przez Marię Seweryn i Mateusza Damięckiego z ilustracjami Matyldy Damięckiej można słuchać na Facebooku i YouTubie Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Maja Kuczerska, Maria Galina, Suchbat Afłatuni, Ksenia Buksza, Anna Starobiniec, Natalia Mieszczaninowa, Siergiej Nosow, Siergiej Kuzniecow, Marina Stiepnowa w tłumaczeniu Natalii Dziurdzińskiej, Jana Germana, Izabeli Jasińskiej, Marty Łukaszewicz, Sebastiana Markiewicza Pauliny Pielech, Katarzyny Roman-Rawskiej, Jacka Skoczka i Pauli Walczak. „Dziewięć opowiadań z obłędem w tle” jest efektem nowatorskiego projektu Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia „Słowa na Słowa. Polsko-Rosyjska Szkoła Przekładu” mającego na celu wykształcenie nowego pokolenia tłumaczy i tłumaczek oraz promocję współczesnych rosyjskich pisarzy i pisarek.

O Rosji na nowo – „Dziewięć opowiadań z obłędem w tle” 3 grudnia w sprzedaży. To nowoczesna, nieskrępowana konwenansami klasyki, współczesna i bardzo emocjonalnie mówiąca o tym, co gra w duszy antologia nowej literatury rosyjskiej.

Projekt okładki stworzył Marcin Wicha i Tomek Frycz.

Literatura rosyjska to nie tylko tęskne spojrzenie, Patriarsze Prudy i miłość z Twerskiej. W antologii „Dziewięć opowiadań z obłędem w tle” - nową, współczesną, emocjonalną i uniwersalną twarz rosyjskiej literatury ukazuje dziewięciu pisarzy. Wyboru opowiadań dokonała Galina Józefowicz, jedna z najwybitniejszych rosyjskich krytyczek literackich. „Z przyjemnością myślę o tym, że ten skromny zbiór stanie się pewnego rodzaju wyjściem naprzeciw – okienkiem, przez które polski czytelnik będzie mógł zajrzeć na terytorium najnowszej rosyjskiej literatury, współczesnej, uniwersalnej i pełnej energii. Pod bokiem dostojnej, ociężałej i staroświeckiej literatury rosyjskiej, kryjąc się w cieniu, wyrasta literatura zupełnie innego gatunku – młodsza, weselsza i w pozytywny sposób uniwersalna, ogólnoludzka” – dodaje

___

Wydawca: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

Oprawa: miękka

Liczba stron: 157

ISBN: 978-83-64486-79-1

Cena brutto: 29,90 PLN 

Książka dostępna jest na cprdip.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne