EN
28.06.2022, 15:28 Wersja do druku

Internet. Kolejny odcinek podcastu „Ludzie teatru". O pracy z więźniami z Krzywańca

Teatr Realistyczny opublikował nowy odcinek podcastu „Ludzie teatru", realizowanego w ramach projektu „Teatr – sztuka społeczna". O pracy z osobami odbywającymi karę pozbawienia wolności opowiada Iwona Konecka z Kolektywu Kobietostan i Teatru Realistycznego.

Na zdjęciu Iwona Konecka z uczestnikami projektu Centrum Sztuki Osadzonych. Fot. Agnieszka Bresler

Ludzie Teatru to podcast, w którym mówimy o tym, jak teatr może wpływać na rzeczywistość.

To rozmowy, do których zapraszamy praktyczki i praktyków tematu - osoby chcące podzielić się swoim doświadczeniem.

Każdy odcinek porusza jeden konkretny temat związany z szansami lub wyzwaniami pracy teatralnej na rzecz zmiany społecznej.

Chcemy, by ten podcast był inspiracją i przyczynkiem do refleksji dla innych "Ludzi Teatru" oraz miejscem, w którym możemy się poznać.

Katarzyna Pągowska: A jak Ty się czujesz w więzieniu?
Iwona Konecka: No po prostu to mnie raduje.

Chcecie wiedzieć dlaczego?

Posłuchajcie najnowszego odcinka podcastu "Ludzie teatru" o pracy z osobami odbywającymi karę pozbawienia wolności opowiada Iwona Konecka z Kolektywu Kobietostan i Teatru Realistycznego.

https://anchor.fm/ludzie-teatru/episodes/Odc--5----O-Centrum-Sztuki-Osadzonych-e1k4d6q
_______________________________________
Iwona Konecka
Artystka teatru. Zajmuje się również animacją i badaniem kultury oraz sztuką społecznie zaangażowaną. Jest absolwentką Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Wiedzy o Kulturze na Uniwersytecie Warszawskim.
Prezeska Fundacji Teatr Realistyczny i wiceprezeska Stowarzyszenia Kolektyw Kobietostan. Inicjatorka i koordynatorka wielu projektów kulturalno-społecznych, w tym kursu dla artystów teatru „Teatr – sztuka społeczna”. Stypendystka Prezydenta Miasta Wrocław w dziedzinie teatr. Współzałożycielka i członkini grupy artystycznej Kolektyw Polka oraz zespołu muzycznego Tarapaty - songwriterka, gitarzystka i wokalistka.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Partnerzy:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Centrum JOHAN
Patronat medialny:
e-teatr.pl
teatralny.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne