EN

10.01.2022, 09:21 Wersja do druku

Internet. Drama zoom zone - strefa poszerzania dramatu otwiera się dla użytkowników sieci

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczyna się odsłona efektów pierwszej edycji eksperymentalnych ogólnopolskich interaktywnych warsztatów dramatopisarskich DRAMA ZOOM ZONE.

Od 7 stycznia, w każdy piątek, przez osiem najbliższych tygodni na stronie www.dramazoomzone.pl oraz na funpage’u teatru odwróconego będzie można śledzić odsłony dramatów autorstwa: Elżbiety Depty, Konrada Sikory, Tomasza Motyki, Moniki Bąkowskiej, Roberta Traczyka, Suzanne Novaque, Darii Kubisiak, Moniki Czajkowskiej.

Warsztaty organizowane przez Fundację Sztuka Teatru odbywały się w Krakowie od września do grudnia 2021 roku w siedzibie teatru odwróconego. Ich celem było stworzenie multimedialnych form zapisu oraz prezentacji tekstów dla teatru zasobnych w opcjonalne elementy narracyjne, graficzne, dźwiękowe i filmowe.

„W efekcie warsztatów przestrzeń ośmiu dramatów poszerzyła się o sferę doznań fizyczno-zmysłowych, którą czytelnik / użytkownik mediów może aktywować w procesie lektury. Podobnie jak wplecione w tkankę literacką wątki, zdarzenia, i inne elementy świata przedstawionego - wariacyjne bądź alternatywne względem pierwowzoru.” - zdradzają Agata Dąbek i Karolina Fortuna - kuratorki projektu.

Warsztatom dramaturgicznym prowadzonym przez kuratorki towarzyszyły warsztaty digit Michała Pacułta, muzyczne Wojtka Kiwera oraz graficzne Artura Wabika.

Finalna odsłona strony internetowej www.dramazoomzone.pl zaplanowana jest na 25 lutego 2021 r.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Terminy poszczególnych odsłon:

7 stycznia - Elżbieta Depta "Miś albo historie rodzinne"

14 stycznia- Konrad Sikora "Klangor"

21 stycznia - Tomasz Motyka " Królowa Nocy"

28 stycznia - Monika Bąkowska " Kosmogonia albo sześć pięter egobudowli "

4 lutego - Robert Traczyk "EveryBoy & ExtraGirl"

11 lutego - Suzanne Novaque "RAZEM"

18 lutego - Monika Czajkowska "Małe pęknięcia"

25 lutego - Daria Kubisiak "Po chwili ilość elementów tak przytłacza, że nie sposób zaprzeczyć iż rzeczywiście jest to nowe doświadczenie"

Więcej szczegółów w notce prasowej, którą załączam, oraz na stronie internetowej projektu dramazoomzone.pl

Źródło:

Materiał nadesłany