EN

19.11.2020, 12:54 Wersja do druku

Internet. Batscheva Dance Company online

fo. fot. Roee Shalti/mat. organizatora

Drodzy Widzowie i uczestnicy Festiwalu Materia Prima! Rozwój epidemii COVID-19 uniemożliwia Teatrowi Groteska organizację 6. Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA w pierwotnie zaplanowanym terminie, czyli w lutym 2021 r. Nie oznacza to jednak, że nasz zespół przestał pracować nad kolejną edycją tego wydarzenia, która planowana jest w 2023 roku. Materia Prima to jeden z najważniejszych festiwali prezentujący zawsze spektakle i zespoły należące do ścisłej światowej czołówki – czytamy w komunikacie organizatorów.

Jednym z gości festiwalu Materia Prima, który przyjęli zaproszenie na edycję w 2023 roku jest Batsheva Dance Company z Tel Awiwu. Grupa została uznana za jedno z najciekawszych zjawisk współczesnego teatru tańca i osiągnęła światowe sukcesy pracując pod kierunkiem wybitnego choreografa Ohada Naharina, twórcy języka ruchowego Gaga.

Jego najnowsze dzieło pod tytułem „YAG” będzie dostępne dla międzynarodowej publiczności w sobotę 21 listopada 2020 r. o godzinie 20.00 (w Izraelu godz. 21.00).

Trailer spektaklu:

Dzięki naszej współpracy z zespołem Batsheva Dance Company, sympatycy Teatru Groteska i Festiwalu Materia Prima zostali zaproszeni do udziału w premierze online (w sobotę 21 listopada, godz.20.00) oraz spotkaniu z jego twórcami (w niedzielę 22 listopada, godz. 20.00).

Co więcej mamy dla Was wyjątkowy kod rabatowy: 10137 - z którym otrzymacie 20% zniżki. Dostęp do pokazu filmowego „spektaklu „YAG” można wykupić poprzez link: https://www.eventer.co.il/6ywj3.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne