12.05.2015 Wersja do druku

Informacja w sprawie realizacji muralu Jakuba Woynarowskiego na zachodniej ścianie Kamienicy pod Żaglowcem (ul. Sienna 45, Warszawa)

Mural Jakuba Woynarowskiego nie jest okolicznościowym komunikatem ani reklamą. To jest projekt artystyczny i tak jak obraz w galerii sztuki zastąpi projekt innego artysty w galerii miejskiej ulicy - pisze Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Planując obchody 250-lecia TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE - w tym także jak najbardziej skuteczną ich promocję - współpracowaliśmy zarówno z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ze wszystkimi teatrami publicznymi, z ich organizatorami oraz agencją LOWE Warsaw, która opracowała projekt kampanii promocyjnej. Wielką zaletą zaproponowanej idei jest włączenie do debaty o teatrze artystów innych dziedzin, gdyż teatr - jak żadna inna sztuka - wiąże i jednoczy w swojej przestrzeni tych dziedzin wiele. Marcin Masecki jest twórcą sygnałów dźwiękowych, które rozbrzmiewają przy okazji każdej tegorocznej premiery. Danuta Stenka jest "głosem" informującym każdego widza teatralnego w Polsce, że teatr publiczny jest dla niego miejscem bardzo ważnego kontaktu ze sztuką w ogóle. Rysownicy - Marek Raczkowski, Andrzej Wieteszka, Janek Koza, Artur Krynicki, Rafał Szczepaniak, Mikołaj Małek, Magda Wolna i Przemy

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Materiał własny

Informacja własna

Data:

12.05.2015

Wątki tematyczne