Królewskie Arkady Sztuki I edycja

Królewskie Arkady Sztuki I edycja (od 06.08.2010 do 12.09.2010)

Organizator

Zamek Królewski, Stowarzyszenie Scena 96, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne, Stowarzyszenie Artbale

pl. Zamkowy 4 (Arkady Kubickiego ), 00-277 Warszawa

6 sierpnia (piątek), godz. 21.00, Wieczór z Teatrem AKT, "Płonące laski 4"
7 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Wieczór z przebojami muzyki włoskiej "Bella Italia"
występuje Orkiestra "Sinfonia Viva", Tomasz Radziwonowicz - dyrygent,
Rafał Bartmiński - tenor
w programie m.in. E. Moricone, H. Mancini
8 sierpnia (niedziela), godz. 19.0,0 Wieczór z muzyką gitarową
występuje: Chopin Guitar Quartet
w programie: F. Chopin, A.Tansman, M. Mroński, W. Lutosławski


13 sierpnia (piątek), godz. 21.00, Wieczór z Teatrem Snów, "Remus"
14 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Wieczór z z muzyką dawną
występują: Agata Sapiecha - skrzypce, Małgorzata Wojciechowska - flet, Anton Birula - teorba
w programie: francuska muzyka dawna
15 sierpnia (niedziela), godz. 19.00, Wieczór z muzyką kameralną
występują: Jan Stanienda - skrzypce oraz kwartet smyczkowy "Dionisos": Marta Kowalczyk - skrzypce, Maria Włoszczowska - skrzypce, Artur Wieczerzyński - altówka, Marta Kordykiewicz - wiolonczela
w programie: A. Vivaldi, S. Moniuszko


20 sierpnia (piątek), godz. 21.00, Wieczór z Teatrem Usta Usta, "Cadillac"
21 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Wieczór z muzyką zespółu "Affabre Concinui"
występuje: zespół wokalny "Affabre Concinui"
w programie: muzyka od renesansu po transkrypcje muzyki rozrywkowej
22 sierpnia (niedziela), godz. 19.00, Wieczór ze słynnymi serenadami
występuje: orkiestra "Sinfonia Viva" pod. dyr. Tomasza Radziwonowicza
w programie: W.A.Mozart, P. Czajkowski, A. Dworzak, M. Karłowicz


27 sierpnia (piątek), godz. 21.00, Wieczór z Teatrem A "Siewca"
28 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Wieczór z tańcem, Teatr Bretoncaffe, "Manifest jaszczurki"
29 sierpnia (niedziela), godz. 19.00 , Wieczór z muzyką
występują: Emilian Madey - fortepian, Izabela Kłosińska - sopran
w programie: słynne arie i pieśni


3 września (piątek), godz. 21.00, Wieczór z Teatrem Formy, "Babel"
4 września (sobota), godz. 19.00, Wieczór z warszawskimi tancerzami i choreografami z Teatru Wielkiego Polskiego Baletu Narodowego.
Reżyseria i opieka artystyczna: Ewa Głowacka
Konferansjer: Berenika Jakubczak
Scenariusz i opieka programowa: dr Bożena Jakubczak
Choreografia: Jacek Tyski, Zofia Rudnicka, Grzegorz Pańtak, Katarzyna Kubalska
i inni.
Wieczór dedykowany 30 rocznicy wpisania Starego Miasta w Warszawie na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


5 września (niedziela), godz. 19.00, Wieczór z przebojami musicalowymi
występują: Małgorzata Kubala - sopran, Robert Cieśla - tenor, Ryszard Cieśla - baryton, Mariusz Dubrawski - fortepian, Paweł Pańta - kontrabas
w programie: słynne przeboje musicalowe
Wieczór dedykowany 30 rocznicy wpisania Starego Miasta w Warszawie na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

10 września (piątek), godz. 19.00, Wieczór z tancerzami i choreografami Teatru Tańca "D.O.Z.SK.I" z Mińska, Białoruś.
Opieka artystyczna: Ewa Głowacka
Konferansjer: Berenika Jakubczak
Scenariusz i opieka programowa: dr Bożena Jakubczak
Choreografia: Olga Skworcowa - Kowalska, Dymitr Zalewski i inni.
11 września (sobota), godz. 21.00, wieczór z Teatrem A3, spektakl "Okruchy"
12 września (niedziela), godz. 19.00, Wieczór z Joanną Woś
występują: Joanna Woś - sopran, Ewa Szpakowska - fortepian
w programie: słynne arie i pieśni

Archiwum