EN
8.02.2023, 09:17 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Walentynkowy maraton w gorzowskim teatrze

W Teatrze im.  Osterwy  walentynkowe świętowanie nie będziemy ograniczać do jednego dnia. Tutaj możemy już mówić o maratonie. Łącznie sześć wieczorów, w czasie których prezentować będziemy spektakl pt. „Świecie nasz” oparty na tekstach Marka Grechuty, piewcy miłości i pięknych uczuć.

fot. Ewa Kunicka / mat. teatru

Artur Barciś tak mówi o zrealizowanym przez siebie autorskim spektaklu „Świecie nasz”:

„Ten spektakl był moim marzeniem od lat. Wychowałem się na piosenkach Marka Grechuty, to one ukształtowały moją wrażliwość.
Wiedziałem, że kiedyś go zrobię. W tym spektaklu nie ma jakiejś wyraźnej fabuły, ale jest rodzaj impresji. Piosenki Grechuty to przede wszystkim piękna poezja. Grechuta śpiewał Gałczyńskiego, Mickiewicza, sam też był świetnym poetą. A ponieważ dobra poezja jest uniwersalna i dotyczy kondycji człowieka - kondycji moralnej, kondycji świata - to w tym czasie te piosenki okazały się szczególnie aktualne. Wiele fragmentów wydaje się napisanych na ten czas, który teraz mamy.
Zespół gorzowskiego teatru znam bardzo dobrze, zrealizowałem tu już trzy przedstawienia. Wiedziałem, że będzie idealny do stworzenia i tego projektu. Z tej realizacji jestem również bardzo zadowolony. Mam wielką nadzieję, że te uczucia podzieli również publiczność.”

Nasze walentynkowe atrakcje nie kończą się na spektaklu. Codziennie odbywać się będą losowania wśród widzów odwiedzających nasz teatr w tym czasie. A nagrodami będą zaproszenia do spędzenia czasu we dwoje w ciekawych miejscach w Gorzowie.

W spektaklu występują:
Michał Anioł, Justyna Jeleń, Marta Karmowska, Mikołaj Kwiatkowski, Anna Łaniewska, Jan Mierzyński, Edyta Milczarek, Artur Nełkowski, Joanna Rossa, Marzena Wieczorek
Zespół muzyczny: Marek Zalewski, Arkadiusz Malinowski/ Paweł Czyrka, Mariusz Lipiński, Daniel Maternik, Patrycja Kałużna, Mariusz Nowaczyński

Walentynkowy maraton potrwa od 11 – 17 lutego.

Źródło:

Materiał nadesłany