EN
15.11.2021, 11:49 Wersja do druku

Gorzów. Wlkp. W piątek debiutancka prapremiera Teatru Mostów

W najbliższy piątek (19.11.2021) o godzinie 19.00 na scenie widowiskowej gorzowskiego Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się debiutancka prapremiera spektaklu autorstwa Konrada Pruszyńskiego - „Jestem czysty” w reżyserii obchodzącej jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Bogumiły Jędrzejczyk. Na scenie wystąpi aktorka gorzowskiego Teatru Osterwy Kamila Pietrzak-Polakiewicz oraz autor sztuki.

fot. mat. teatru

- Siłą tego spektaklu jest jego prostota. Staramy się skupić uwagę widza na emocjach. Dwójka bohaterów „Jestem czysty” to ludzie głęboko zranieni, pogubieni i osamotnieni. Każde z nich w równym stopniu pragnie miłości i akceptacji drugiej strony. Zasadniczym problemem w ich relacji jest komunikacja - mówi o sztuce jej autor, a zarazem pomysłodawca Teatru Mostów Konrad Pruszyński.

Piątkowy pokaz „Jestem czysty” będzie okazją do uczczenia jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej reżyserki przedstawienia, a na co dzień aktorki gorzowskiego Teatru Osterwy, Bogumiły Jędrzejczyk. Absolwentka wrocławskiej Filii PWST w Krakowie wykreowała w Gorzowie ponad osiemdziesiąt ról, współpracowała z uznanymi reżyserami, m.in. Anną Augustynowicz, Janem Peszkiem, Lechem Raczakiem czy Agatą Biziuk. Wieloletnia wykładowczyni Studia Teatralnego może być również kojarzona z małego ekranu, m.in. z gościnnych występów w serialach „Na dobre i na złe” czy „Pierwsza miłość”.

- Dla aktorów jest to niezwykle wyczerpujący emocjonalnie spektakl, tym bardziej cieszę się z efektu, jaki udało się nam osiągnąć. Jestem dumna z intensywnej, emocjonalnej więzi łączącej Tymka z Laurą - powiedziała reżyserka Bogumiła Jędrzejczyk.

Na scenie obok Konrada Pruszyńskiego wystąpi doświadczona artystka gorzowskiej sceny Kamila Pietrzak-Polakiewicz znana ze współpracy chociażby z Jackiem Głombem, Justyną Celedą czy Aliną Moś-Kerger. Starsi świetnie pamiętają jej rolę w „Norymberdze” Wojciecha Tomczyka, a młodsi mogli oglądać ją w spektaklach o Gniewku i Lubince, za których realizacją odpowiadała wraz z Karoliną Miłkowską-Prorok.

Ważnym elementem spektaklu są również projekcie video autorstwa Zachariasza Jędrzejczyka - absolwenta oraz wykładowcy wrocławskiej ASP, współpracującego dotychczas m.in. przy realizacjach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, Teatru Dramatycznego w Białymstoku czy Filharmonii Gorzowskiej.

Wszystkich zainteresowanych premierą sztuki odsyłamy na stronę wydarzenia (https://tiny.pl/9ct86), a widzów chcących pozostać na bieżąco z działaniami Teatru Mostów zapraszamy na oficjalne profile na Facebooku, Instagramie oraz You Tube (@TeatrMostów).

Źródło:

Materiał nadesłany