EN

24.06.2022, 12:53 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Startuje 20. sezon Sceny Letniej,

Już dziś w Teatrze Osterwy startuje 20. sezon Sceny Letniej, a w sobotę i w niedzielę wieczorem spektakle będzie można zobaczyć też na Starym Rynku. Będzie się działo!

- Jest teatr „zimowy", jest teatr letni i jest także teatr uliczny. Kiedyś w Gorzowie był festiwal teatrów ulicznych, chcemy to kontynuować, bo taka forma teatru też jest widzowi potrzebna. - mówi Jan Tomaszewicz, dyrektor Teatru Osterwy. 

Rozmawiamy z nim o spektaklach, które jutro i w niedzielę - w obu przypadkach o 21.30 - będzie można zobaczyć w samym sercu miasta, czyli na Starym Rynku.
Będą one częścią rozpoczętego w ostatnią niedzielę cyklu Dobry Wieczór Gorzów.
W sobotę wieczorem, mniej więcej, gdy będzie kończyć się żużlowa Grand Prix, teatr AKT z Warszawy zaprezentuje około 50-minutowy spektakl „Ja gore". W niedzielę natomiast krakowski Teatr KTO przedstawi poetycką impresję teatralną „Zapach czasu".
Te dwa spektakle będą kolejnymi punktami z prawdziwej uczty dla teatromanów. 

Już dziś rozpoczyna się bowiem 20. sezon Sceny Letniej, która działa w plenerze „na tyłach" głównego budynku Teatru Osterwy. Inauguracyjnym spektaklem będzie „Kochać" w wykonaniu gorzowskich i lwowskich aktorów. Jutro z programem „Nie dać się sprowokować" wystąpi Krzysztof Daukszewicz. Z kolei w niedzielę monodram „Wokół Szekspira" zaprezentuje Andrzej Seweryn. Każdy z tych spektakli na Scenie Letniej rozpocznie się o 19.OO. Warto ten trzy wyjątki zapamiętać, bowiem tradycją Sceny Letniej jest - i tak też będzie w lipcowe soboty i niedziele - że przedstawienia i koncerty w letnim teatrze rozpoczynają się o 20.30.
Dodajmy, że w ten weekend Gorzów będzie żył nie tylko teatrem i żużlem. Dziś startuje też zlokalizowana na południowym brzegu Warty popularna Wartownia. Od 18.00 grać tam dziś będą: Miaro, Milkwish i Pesos, a w sobotę - także od 18.00 - Catz 'N Dogz oraz DJ Tonka.

Tytuł oryginalny

Ten weekend to święto teatru. Spektakle będą też w centrum

Źródło:

Gazeta Lubuska nr 145

Wątki tematyczne