EN

24.06.2020, 12:14 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Rusza Mała Reduta Osterwy

mat. teatru

W piątek gorzowski teatr rozpoczyna projekt "Mała Reduta Osterwy" realizowany w ramach programu "Kultura w sieci"

Całość składać się będzie z trzech cykli interdyscyplinarnych warsztatów teatralnych opartych na trzech zrealizowanych przez teatr spektaklach: "O krasnoludkach i sierotce Marysi" Marii Konopnickiej, "Przygodach Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego oraz "Tygrysa Pietrka" Hanny Januszewskiej.

Zanim aktor spotka się z widzem, mijają miesiące czasochłonnych przygotowań. Każdy z elementów spektaklu wymaga ogromnego nakładu pracy, nad każdym przedstawieniem pracuje sztab ludzi.

 Warsztaty pokażą młodemu widzowi co dzieje się za kulisami. Odsłonimy zakamarki teatru i powiemy jak powstaje spektakl.

Podpowiemy jak można tworzyć Teatr wszędzie i z wszystkiego. Można go tworzyć słuchając bajki, można go tworzyć ruchem, słowem a nawet. ciszą. Emocjami i zabawą. Ale też można stworzyć teatr przy pomocy przedmiotu, na który spojrzy się trochę inaczej niż zwykle. Za pomocą tego przedmiotu można wyrazić emocje, opowiedzieć historię, czasami nawet łatwiej i ciekawiej niż słowami.

Będą to warsztaty, gdzie słowo nabiera obrazu, przedmiot ożywa, a dzieci tworzą sztukę przez zabawę, wykorzystując swoją naturalną ekspresję twórczą.

Warsztaty tak są skonstruowane, aby młodemu widzowi przybliżyć świat teatru i jednocześnie rozwijać jego wyobraźnię i wrażliwość. Poprzez działania aktorskie, muzyczne i taneczne kształtować będziemy rodzaj pozytywnej postawy młodego człowieka.

Projekt zakłada przeprowadzenie 18. 30-minutowych tematycznych warsztatów teatralnych online, których premiery będą odbywały się w piątki, soboty i niedziele.

Ważnym elementem projektu jest obecność przy realizacji każdego warsztatu tłumacza migowego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

24.06.2020

Wątki tematyczne