EN

27.05.2021, 08:48 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Premiera spektaklu dla dzieci "Noso-Rożek"

Po długiej przerwie Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. wznawia swoją działalność premierą spektaklu pt.: „Noso-Rożek”.

fot. mat. teatru

Iwona Kusiak napisała sztukę przeznaczoną dla najmłodszych widzów, która niesie bardzo ważne przesłanie. Jest to spektakl o poszukiwaniu swojego miejsca, swoich korzeni, o akceptacji i o tym, że bycie innym wcale nie musi oznaczać bycie gorszym.

W mieście pojawia się tajemniczy Coś-Ktoś, który stanowi swoiste zagrożenie dla społeczności Gorzowa, a przynajmniej tak uważają mieszkańcy. Jest inny. Nie pasuje do nikogo, ani do niczego. Wypił wodę z Kłodawki, kradnie zieleń z ogródków, burzy wizerunek miasta. Mieszkańcy boją się go… Ale czy mają powód?…

Iwona Kusiak napisała sztukę inspirowaną historią Gorzowskiego Nosorożca, który został odkryty w 2016 r. na obrzeżach miasta przy budowie drogi ekspresowej. Szkielet nosorożca pochodził sprzed 125 tysięcy lat. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ do tej pory na świecie było niewiele odkryć z gatunku Stephanorhinus Krichbergensis w tak kompletnym stanie.

Spektakl reżyseruje Cezary Żołyński, który do współpracy zaprosił Izę Toroniewicz- scenograf, Arkadiusza Smolińskiego - muzyka i Bartosza Bandurę, który odpowiedzialny jest za ruch sceniczny.

W spektaklu występują: Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Bogumiła Jędrzejczyk, Przemysław Kapsa, Marta Karmowska, Mikołaj Kwiatkowski, Anna Łaniewska, Jan Mierzyński, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska-Prorok, Artur Nełkowski, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Joanna Rossa, Cezary Żołyński

Premiera spektaklu planowana jest na 29 maja.

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne