EN

9.12.2020, 09:43 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Premiera online "Świecie nasz" z piosenkami Marka Grechuty

Gorzowski teatr świętuje urodziny Marka Grechuty. 10 grudnia Teatr Osterwy pokaże w sieci spektakl "Świecie nasz" z piosenkami artysty i w reżyserii Artura Barcisia.

fot. Ewa Kunicka / mat. teatru

Grechuta był niepowtarzalnym artystą, komponował, śpiewał, pisał swoje piosenki. To niezwykła gwiazda, która świeciła swoim blaskiem na firmamencie polskiej muzyki
Gdyby Marek Grechuta żył, 10-go grudnia obchodziłby swoje 75-te urodziny.... W hołdzie temu artyście, reżyser i aktor, Artur Barciś, postanowił zrealizować na gorzowskiej scenie muzyczny spektakl  "Świecie nasz".
Artur Barciś marzył o tym spektaklu już od dawna. Jak sam mówi, "(...) w tym spektaklu nie ma jakiejś wyraźnej fabuły, ale jest rodzaj impresji. Piosenki Grechuty to przede wszystkim piękna poezja. Grechuta śpiewał Gałczyńskiego, Mickiewicza, sam też był świetnym poetą. A ponieważ dobra poezja jest uniwersalna i dotyczy kondycji człowieka - kondycji moralnej, kondycji świata - to w tym czasie te piosenki okazały się szczególnie aktualne. Wiele fragmentów wydaje się napisanych na ten czas, który teraz mamy" .

fot. Ewa Kunicka / mat. teatru

To już czwarta inscenizacja Artura Barcisia na scenie gorzowskiego teatru. Wcześniej zrealizował „Trzy razy Piaf”, „Kochać” i „Amoroso”.

Na scenie aktorom towarzyszy zespół muzyczny pod kierownictwem Marka Zalewskiego.

Spektakl nagrany specjalnie na potrzeby Internetu będzie miał premierę 10 grudnia o godz. 19.00 na kanale You Tube teatru. Będzie też dostępny za pośrednictwem teatralnej strony internetowej i Facebook’a. Zrealizowany został dzięki „Wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19”

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

09.12.2020

Wątki tematyczne