EN

4.10.2021, 19:15 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Odznaczeni i nagrodzeni aktorzy Teatru Osterwy

mat. teatru

W miniony piątek, 1 października, w Filharmonii Gorzowskiej odbyła się XXII Inauguracja Sezonu Kulturalnego, podczas której wręczono odznaczenia Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a także ogłoszono laureatów Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta. Wręczono również dwie wyjątkowe statuetki „Motyli” autorstwa rzeźbiarza Andrzeja Moskaluka.

W skład kapituły przyznającej wyróżnienia wchodzili w większości laureaci „Motyli” z poprzednich lat. W tym roku oprawę artystyczną pt.: „Piosenka Ci nie da zapomnieć...” wspólnymi siłami zrealizowali aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy wraz z zespołem muzyków Filharmonii Gorzowskiej.

Na tegoroczne wyróżnienia zasłużyło dwoje aktorów gorzowskiego teatru: Michał Anioł, który otrzymał jednego z dwóch „Motyli, a także Kamila Pietrzak-Polakiewicz, która została uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Michał Anioł jest związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy od 2008 roku. Ukończył PWST w Warszawie, a zadebiutował w filmie „Polskie Drogi”. Współpracował z takimi reżyserami, jak: Andrzej Strzelecki, Ludwik René, Tadeusz Łomnicki, Stanisław Tym oraz Andrzej Polański. Ponadto studiował w USA na The American Akademii of Dramatic Arts, a także zagrał w dwóch amerykańskich serialach: „Millenium” i „The Sentinel”. W gorzowskim teatrze brał udział w niemal wszystkich spektaklach i łącznie wykreował ponad 30 ról. W 2010 roku został wyróżniony w „Subiektywnym spisie wyróżniających się aktorów teatralnych” - krytyka teatralnego Jacka Sieradzkiego. Odznaczony brązowym medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis” w 2016 roku, a także uhonorowany przechodnim tytułem najpopularniejszego aktora teatru „Juliusz 2019”.

Kamila Małgorzata Pietrzak-Polakiewicz jest absolwentką Policealnego Studia Aktorskiego „Lart Studio” w Krakowie. Od 2000 roku związana jest z Teatrem im. Juliusza Osterwy, a debiutowała na gorzowskiej scenie w spektaklu „Żegnaj Judaszu” w reż. R. Majora. Zagrała w szeregu spektakli, z czego z role w „Rewolucji Balonowej” i „Wesołych kumoszkach z Windsoru” została wyróżniona w „Subiektywnym spisie wyróżniających się aktorów teatralnych” krytyka teatralnego Jacka Sieradzkiego. W 2016 roku otrzymała „Pierścień Melpomeny” za zwycięstwo w plebiscycie na najpopularniejszego aktora sezonu. Jest autorką, scenarzystką, reżyserką i wykonawcą spektaklu dla dzieci „Baju, baju mój nan najnaju”.

Aktorom gratulujemy!

Źródło:

Materiał nadesłany