EN

28.10.2020, 08:19 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. I tym możesz być artystą stypendystą. Złóż wniosek

Do końca października można składać wnioski o przyznanie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

Stypendia prezydenta miasta są przyznawane twórcom, artystom w dziedzinach takich jak: taniec, muzyka, film, teatr, literatura, sztuki wizualne i opieka nad zabytkami, a także osobom zajmującym się upowszechnianiem kultury, animacją i edukacją kulturalną, zarządzaniem kulturą oraz wspieraniem rozwoju kadr kultury.

Na swoje twórcze zamierzenia można uzyskać stypendium w wysokości od 1 tys. zł do 12 tys. zł netto.

Wniosek o przyznanie stypendium na 2021 r. trzeba wypełnić i złożyć do 31 października 2020 r. na odpowiednim formularzu bezpośrednio w Kancelarii Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3–4, 66-400 Gorzów Wlkp., lub drogą pocztową. O terminie złożenia wniosku zadecyduje data stempla pocztowego.

Nie można się spóźnić, bo wniosek złożony po terminie nie będzie rozpatrywany. Do wniosku należy dołączyć oryginał aktualnej opinii, rekomendacji wystawionej przez instytucje związane z kulturą, szkołę, uczelnię, związek twórczy lub osobę powszechnie szanowaną za dokonania twórcze. Nie zaszkodzi wzbogacić swój wniosek o załączniki: kserokopie lub pliki elektroniczne katalogów wystaw, recenzji, reprodukcji, wybranych utworów i innych materiałów potwierdzających dorobek kandydata.Stypendium można otrzymać trzykrotnie. W przypadku przyznania stypendium przez prezydenta stypendysta podpisuje umowę, a potem składa sprawozdanie z jej realizacji.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

I tym możesz być artystą stypendystą. Złóż wniosek

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp.” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

db

Data publikacji oryginału:

28.10.2020

Wątki tematyczne