EN

2.06.2023, 09:06 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Finał projektu społecznegou Osterwy

Projekt realizowany przez Teatr im. Osterwy w Gorzowie Wlkp. i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze dobiegł końca.

fot. mat. teatru

Polityki Społecznej w Zielonej Górze dobiegł końca.
Jak niewiele czasu potrzeba, by stworzyć coś pięknego i wyposażyć dzieci w niezapomniane wspomnienia. W drugiej połowie lutego 2023 roku zainaugurowany został wspólny projekt Teatru im. J. Osterwy oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze, a już 1 czerwca, w pełnym magii i dobrej energii Dniu Dziecka, całość dotarła do końca.

Miesiące wspólnych zajęć pracowników Osterwy z młodymi podopiecznymi z pięciu lubuskich miejscowości były czasem intensywnej pracy oraz doskonałej zabawy. Dzieci miały szansę spróbować sił w kilku najistotniejszych obszarach aktywności teatralnej – aktorskiej, muzycznej czy scenograficzno-plastycznej. Dla wielu z uczestników była to pierwsza okazja, by poznać profesjonalnych aktorów, ich metody pracy i finalnie stanąć na tych samych deskach, na których grały największe aktorskie sławy. Prowadzący warsztaty (Cezary Żołyński, Karolina Miłkowska – Prorok, Mikołaj Kwiatkowski, Agnieszka Krawczyk i Bartosz Bandura) regularnie podkreślali, że zapał do pracy wśród dzieci był nieustający i niezwykle motywujący. Ich wspólne spotkania to czas wypełniony cudowną dziecięcą wyobraźnią i wrażliwością.

Po okresie intensywne nauki, a także zabawy, przyszedł czas na wyczekiwany finał. „Pchła Szachrajka” w reżyserii Cezarego Żołyńskiego to pretekst do kolejnego spotkania i zamknięcia projektu obchodami kolorowego, cyrkowego Dnia Dziecka, który jest efektem wspólnej pracy dzieci oraz artystów.    
Cel projektu był ambitny. Chodziło o naukę asertywności, budowanie poczucia własnej wartości oraz pobudzenie kreatywności wśród młodych uczestników zajęć teatralnych . Praca na styku różnych przestrzeni, chociażby społecznej i artystycznej, często niesie za sobą pewne ryzyko. Tym razem działania Teatru Osterwy oraz ROPS przyniosły same pozytywne skutki, a to najlepszy dowód na to, że współpraca popłaca.

W projekcie udział wzięli:
Sulechowski Dom Kultury im. Fryderyka Chopina
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Słubicach
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie
Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Sportowymi im. Władysława Broniewskiego w Gorzowie Wielkopolskim
Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Września – Woldenberczyków w Dobiegniewie

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne