EN

7.11.2020, 08:44 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Filharmonia nie przestaje grać mimo pandemii i obostrzeń

Nowe obostrzenia epidemiczne sprawiły, że Filharmonia Gorzowska zmienia formułę kontaktu z melomanami. Zaplanowane koncerty odbędą się bez udziału publiczności i będą udostępniane w internecie – poinformowała rzeczniczka filharmonii Urszula Śliwińska.

Dodała, że od 7 listopada br. instytucje kultury zostają zamknięte dla publiczności, ale Filharmonia Gorzowska nie zamierza rezygnować z koncertów. Zmienia jedynie kanały docierania do melomanów.

"Od kilku miesięcy liczyliśmy się z taką sytuacją, w której ponownie zmuszeni będziemy do zmiany formuły naszej pracy i jesteśmy gotowi, by zarówno tę wiedzę, jak i narzędzia wykorzystać w praktyce. Zachowując rygory sanitarne podczas prób i nagrań, nie rezygnujemy z pracy, a znakomita większość naszej propozycji koncertowej i edukacyjnej przenosi się do sieci. Koncerty odbędą się zatem w planowanych terminach, ale na zasadzie internetowego streamingu" - wyjaśniła Śliwińska.

Pierwszym wydarzeniem w nowej formule będzie "Symfoniczny koncert niepodległościowy" zaplanowany na 11 listopada br. Całość koncertu dostępna będzie na żywo na YouTube i facebookowym profilu instytucji, a potem przez kolejne 24 godziny.

W kolejnym tygodniu odbędą się również internetowe audycje Akademii Muzyki, a także warsztaty edukacyjne - Muzyczne Raczkowanie i Filharmonia Juniora. Do końca miesiąca filharmonia zaprezentuje online jeszcze jeden koncert symfoniczny, który odbędzie się 27 listopada.

Źródło:

PAP

Autor:

Marcin Rynkiewicz

Data publikacji oryginału:

07.11.2020

Wątki tematyczne