EN

6.11.2024, 15:51 Wersja do druku

Gorzów Wielkopolski. 40. Gorzowskie Spotkania Teatralne także w streamingu

W streamingu dwa spektakle – z Teatru im. Szaniawskiego w Płocku i Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze, a także spotkania po przedstawieniach, z udziałem m.in. Krystyny Jandy, Jacka Braciaka, Pawła Małaszyńskiego, Beaty Ścibakówny, Zbigniewa Zamachowskiego, Mateusza Damięckiego, Krzysztofa Stelmaszyka. 

mat. teatru

W ramach jubileuszowych 40. Gorzowskich Spotkań Teatralnych Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim zrealizuje tzw. "moduł transformacji cyfrowej" w ramach programu Krajowego Planu Odbudowy. Będzie on polegał na streamingu dwóch spektakli festiwalowych: „Lekkoducha” Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego z Płocka oraz „Kwartetu” Teatru Lubuskiego z Zielonej Góry. Dodatkowo odbędą się streamingi siedmiu spotkań z artystami, które będą organizowane po każdym spektaklu festiwalowym w terminie 9-15 listopada. Udział w spotkaniach wezmą m.in. Krystyna Janda, Jacek Braciak, Paweł Małaszyński, Beata Ścibakówna, Zbigniew Zamachowski, Mateusz Damięcki, Krzysztof Stelmaszyk i inni znakomici artyści polskich scen. Wszystkie transmisje on-line będą odbywały się z symultanicznym tłumaczeniem na PJM.

11 listopada /poniedziałek/ godz. 19.00

Teatr im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

LEKKODUCH

Autor: Jerzy Szaniawski, Reżyseria: Jan Tomaszewicz, Scenografia: Krzysztof Małachowski, Muzyka: Marek Zalewski, Choreografia: Bartosz Bandura, Występują: Aleksander Maciejczyk, Szymon Cempura, Maja Rybicka, Jakub Matwiejczyk, Dariusz Poleszak-Hass, Piotr Bała, Mariusz Pogonowski, Magdalena Tomaszewska, Henryk Jóźwiak, Bogumił Karbowski, Katarzyna Wieczorek, Barbara Misiun, Dorota Cempura, Henryk Jóźwiak, Dorota Cempura

Muzyczna komedia o ratowaniu drzew i siebie samych. Żeby tak mogło być inaczej. Żeby wszystko było inne niż jest. Niech ktoś tu przyjdzie i nam odmieni. Wszystko. Wykona za nas robotę. Weźmie nasz los w swoje ręce. A my się temu poddamy. Podobno nad miastem przeleciał aeroplan. Podobno siedział w nim facet w czerwonym fraku. Nikt nie widział, każdy gada. Czy to prawda? W mieście, jakich tysiące, życie toczy się własnym, nudnym rytmem. Jego mieszkańcy wiodą nudny i bezpieczny żywot, zadowoleni z tego, że nic się nie zmienia. Tylko Rena wie, że mogłoby być inaczej. Na szczęście pojawi się ktoś, kto tę zmianę zaproponuje. Przyleci aeroplanem.

12 listopada /wtorek/ godz. 19.00

Lubuski Teatr w Zielonej Górze

KWARTET

Autor: Ronald Harwood, Reżyseria: Robert Czechowski, Scenografia: Wojciech Stefaniak, Występują: Elżbieta Donimirska, Tatiana Kołodziejska,  Jerzy Kaczmarowski, Janusz Młyński

Piękna, wzruszająca, mądra komedia o czwórce artystów scen operowych, których po wielu latach los połączył na nowo, tym razem w domu spokojnej starości dla emerytowanych muzyków. „Kwartet” to sztuka, która wyszła spod pióra wziętego dramatopisarza Ronalda Harwooda. Spektakl dotyka przemijania, tematu iście podniosłego. Ale to nie znaczy, że się na nim nie uśmiejesz. Całość jest opakowana w humorystyczną i pełną dystansu formę, opartą na inteligentnych i błyskotliwych dialogach. „Kwartet” - to sztuka łącząca pokolenia; zabawna, ale i pozostawiająca miejsce na zadumę i refleksję.

Serdecznie zapraszamy!

Zadanie sfinansowane przez Unię Europejską NextGeneration EU w ramach programu Krajowego Planu Odbudowy. 

Źródło:

Materiał nadesłany