EN

26.06.2020, 15:33 Wersja do druku

Gliwice. Tuwim dla dzieci premiera internetowa w cyklu: Mamo! Tato! Włącz teatr!

Nasz projekt „Mamo! Tato! Włącz Teatr!” już ruszył i nazbiera rozpędu. Od kilku dni nasi najmłodsi widzowie mają możliwość oglądania naszej pierwszej propozycji w teatralnym cyklu. Na kanale Facebook i Youtube Teatru Miejskiego w Gliwicach jest już dostępny premierowy spektakl „POD KOLOR” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Zupełnie nieodpłatnie i bez logowania.


fot. Jeremi Astaszow

„POK KOLOR” to spektakl, w którym bawimy się kolorami, bawimy się wyobraźnią i kształtami ale też…uczymy się angielskiego. Przedstawienie jest doskonałym narzędziem edukacyjnym zarówno dla rodziców, jak też nauczycieli, pedagogów oraz lektorów języka angielskiego. Forma spektaklu online pozwala na oglądanie go kawałek po kawałku, w czasie kilku wieczorów (lub poranków) czy powtarzanie w nieskończoność ulubionych scen. Twórcy spektaklu namawiają również do traktowania spektaklu jako inspiracji do zabawy z maluchami, przenoszenia oglądanych scen i działań na swój domowy dywan, czy szukania własnych, nieodkrytych jeszcze przez nas pomysłów na wykorzystanie poduszek, kolorów, kształtów.

Od września spektakl będzie dostępny na żywo w repertuarze Teatru Miejskiego, na co już dziś serdecznie zapraszamy.


fot. Jeremi Astaszow

A już 5 lipca pojawi się w sieci kolejny tytuł w naszym projekcie „Mamo! Tato! Włącz Teatr”. Będzie to spektakl, który część naszych widzów już zna i cały czas nuci w głowie zasłyszane w nim melodie. Mowa tu o przedstawieniu „Tuwim dla dzieci” w reż. Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl dla widzów od lat 5 to wręcz musicalowa podróż przez najsłynniejsze wiersze Juliana Tuwima. Ale jest też kilka utworów, które nasi mali i duzi widzowie będą mogli odkryć po raz pierwszy. W spektaklu bawimy się teatrem przedmiotu, pojawiają się formy lalkowe czy też zabawne kostiumy przemieniające naszych aktorów na przykład w… warzywo. Dla fanów baśni H.Ch. Andersena i trochę starszych widzów już dziś zapowiadamy spektakl „MAŁA SYRENA” w reż. Martyny Majewskiej. Spektakl będzie dostępny w sieci już w sierpniu. Zachęcamy Państwa do subskrypcji naszych kanałów Youtube i Facebook. Wtedy będziecie na bieżąco z naszymi internetowymi propozycjami. Dostęp i linki do spektakli znajdziecie również na naszej stronie internetowej www.teatr.gliwice.pl

Cały projekt „MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR!” powstaje w ramach i dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura w sieci” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

NAJBLIŻSZA PREMIERA W SIECI: TUWIM DLA DZIECI – 5 lipca 2020 (niedziela) godz. 16.00

Spektakl dla widzów od lat 5 Spektakl online: kanał Youtube / Facebook Teatr Miejski w Gliwicach Nie jest wymagane logowanie. Spektakl nieodpłatny. Czas trwania spektaklu: 60 min. Dostępny do końca kwietnia 2021

TWÓRCY SPEKTAKLU

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński

Muzyka: Łukasz Damrych, Piotr Nazaruk

Aranżacje: Łukasz Damrych

Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk Choreografia: Michał Cyran

Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil

Obsada: Maciej Piasny oraz gościnnie: Iga Bancewicz, Tosia Federowicz, Anna Maria Moś, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne