EN

11.01.2024, 10:54 Wersja do druku

Gliwice. Teatr Miejski zaprasza na premierę spektaklu dla dzieci „Mama Mu”

20 stycznia 2024 r. zapraszamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach na kolorową i zwariowaną premierę spektaklu dla dzieci o zabawnych przygodach dziwnej pary niezwykłych przyjaciół.

fot. mat. teatru

Mama Mu to baaaardzo sympatyczna i najbardziej rozbrykana krowa, jaką poznacie w życiu. Bo przecież kto powiedział, że "jak jest się krową, to trzeba tylko stać na łące, żuć trawę i gapić się przed siebie?" Krowa może przecież pojeździć na rowerze lub zatańczyć. Wystarczy chcieć i mieć nieograniczoną stereotypami wyobraźnię.– mówi Jerzy Jan Połoński, reżyser uwielbianych przez najmłodszych „Dzieci z Bullerbyn” i „Tuwima dla dzieci”.

Mama Mu, bohaterka naszego przezabawnego spektaklu, powstała z inspiracji przebojowymi książkami dla dzieci autorstwa szwedzkiej autorki Jujii Wieslander. Szalona krowa nie zważa na to, czego krowom robić nie wypada, dlatego żyje w zgodzie z samą sobą, realizując najśmielsze marzenia. Jej przyjacielem jest Pan Wrona - mrukliwy, przemądrzały wrażliwiec, czasem zbyt twardo stąpający po ziemi. Sporo ich dzieli, lecz łączy najważniejsze - prawdziwa przyjaźń. Są ze sobą zawsze, nigdy przeciwko. Pozornie pozbawione sensu wybryki Mamy Mu są jednocześnie źródłem ogromnej radości czerpanej z wyswobodzenia się z postronków realizmu. Muuuusicie to zobaczyć! – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Bilety na spektakl dostępne są na www.teatr.gliwice.pl i w kasach teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany