EN

9.04.2022, 09:23 Wersja do druku

Gliwice. Beau Willimon, scenarzysta „House of cards” i autor „Spin Doktora”, odwiedzi Teatr Miejski

Amerykanin Beau Willimon, autor sztuki „Spin Doktor”, której premiera odbyła się na początku kwietnia w gliwickim Teatrze Miejskim, będzie obecny w niedzielę na pokazie spektaklu.

- Uwaga, czeka nas miła niespodzianka, Beau Willimon, autor sztuki "Spin Doktor", scenarzysta "House of Cards" i "Idów marcowych" przyleci z USA, żeby zobaczyć nasz spektakl 10 kwietnia o godz. 18 na Dużej Scenie. Cieszymy się i zapraszamy! – informuje Teatr Miejski w Gliwicach.

Beau Willimon to amerykański autor elektryzujących scenariuszy filmowych, stojący za jednym z największych komercyjnych hitów Netflixa, czyli serialem „House of Cards" o kulisach i żądzy władzy, układach rządzących w tym świecie i "robieniu polityki" w USA (serial miał premierę w 2013 roku).

- To kolejny współczesny dramaturg, po Michale Siegoczyńskim, Przemku Pilarskim, Agacie Biziuk, Joannie Oparek, Andreju Kurejczyku, Beniaminie Bukowskim, Michale Chludzińskim, którego tekst wystawiamy na deskach naszego teatru. A po zakończeniu pierwszej, tegorocznej edycji organizowanego przez nas Konkursu Dramaturgicznego im. Tadeusza Różewicza, z pewnością powstanie kolejny prapremierowy spektakl, który z największą przyjemnością przedstawimy teatralnej publiczności w Gliwicach i w Polsce – powiedział Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Beau Willimon, scenarzysta serialu "House of cards" i autor "Spin Doktora", odwiedzi Teatr Miejski w Gliwicach

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

MO

Data publikacji oryginału:

09.04.2022