EN

12.01.2022, 11:56 Wersja do druku

Gdynia. Teatr w Konsulacie Kultury

Konsulat Kultury przygotował repertuar teatralny do czerwca 2022 roku. Na afiszu najlepsze i najpopularniejsze tytuły.

fot. mat. teatru

Dla widzów najmłodszych "Marysia ma Rysia" w reż. Agnieszki Płoszajskiej i "Pręcik" Andrzeja Mańkowskiego oraz spektakl gościnny w reżyserii Oksany Terefenko "Gdzie zniknęło morze?" - to kontynuacja współpracy z Teatrem Navpaky - jedynym w Polsce teatrem ze stałym repertuarem w języku ukraińskim (tym razem zaprezentujemy spektakl muzyczny, dwujęzyczny - odpowiedni zarówno dla dzieci posługujących się językiem polskim, jak i ukraińskim).

Więcej informacji:

"Marysia ma Rysia" - https://www.gck.gdynia.pl/teatr/marysia-ma-rysia/

"Pręcik" - https://www.gck.gdynia.pl/teatr/precik/

"Gdzie zniknęło morze?" - https://bit.ly/3H24ezW

Dla widzów dorosłych przygotowaliśmy repertuar komediowy, m.in. "Lekko nie będzie" i "Zacznijmy jeszcze raz" w reż. Tomasza Sapryka, ale i najlepsze tytuły dramatyczne, w tym spektakl "Źli Żydzi" w reż. Grzegorza Chrapkiewicza oraz "Obietnica poranka" Macieja Wojtyszki

Więcej informacji:

"Obietnica poranka" - https://www.gck.gdynia.pl/teatr/obietnica-poranka/

"Źli Żydzi" - https://www.gck.gdynia.pl/teatr/zli-zydzi/

"Lekko nie będzie" - https://www.gck.gdynia.pl/teatr/lekko-nie-bedzie/

"Zacznijmy jeszcze raz" - https://www.gck.gdynia.pl/teatr/zacznijmy-jeszcze-raz/

"Psiunio" - https://www.gck.gdynia.pl/teatr/psiunio/

W naszej ofercie nie zabraknie spektakli dwóch grup warsztatowych - W Kaczych Butach zaprezentuje spektakl Szymona Jachimka "Stara baba. Tragedia antyczna" w reżyserii Magdaleny Bochan-Jachimek, a Bałtycki Teatr Różnorodności dwa tytuły wyreżyserowane przez Tomasza Podsiadłego - "Pomoc domową" oraz "Pana Tadeusza"

Więcej informacji:

"Stara baba. Tragedia antyczna" - https://www.gck.gdynia.pl/teatr/stara-baba-tragedia-antyczna/

"Pomoc domowa" - https://www.gck.gdynia.pl/teatr/pomoc-domowa/

"Pan Tadeusz" - https://www.gck.gdynia.pl/teatr/pan-tadeusz/

W naszej ofercie edukacyjnej, związanej z teatrem, mamy dwie propozycje dla dzieci i rodziców. 

Spektakl (nie tylko) dla rodziców

Ile razy miałeś ochotę wyjść do teatru, ale nie miałeś z kim zostawić swojej pociechy? Tym razem będzie inaczej. Możesz obejrzeć spektakl, a my w tym czasie zajmiemy się Twoim dzieckiem. Pod okiem doświadczonych animatorów, małe smyki będą twórczo spędzać czas. Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 4-12 lat.

Cena biletu na spektakl pozostaje bez zmian. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem: [email protected]. Przed rezerwacją prosimy zapoznać się z regulaminem na naszej stronie. 

Najbliższy pokaz: 30.01., niedziela, godz. 17.00 „Stara baba. Tragedia antyczna” w reż. M. Bochan-Jachimek - Współczesna komedia stylizowana na antyczny dramat, napisana przez Szymona Jachimka.

Lekcje teatralne

Po spektaklach szkolnych spektaklu „Marysia ma Rysia” zapraszamy na krótkie spotkanie, na którym nasi pracownicy opowiedzą o sekretach teatru, a dzieci otrzymają upominek od aktorów. Spotkanie dodatkowo płatne (1 zł/dziecko). Zainteresowane grupy prosimy o zaznaczenie tej opcji przy rezerwacji biletów pod adresem: [email protected].

Najbliższe lekcje: 7.03, 26-28.04, 31.05 i 1.06, godz. 12.00

Źródło:

Materiał nadesłany