EN

28.12.2021, 10:56 Wersja do druku

Gdynia. Nowy Rok w Konsulacie Kultury

Styczeń zapowiada się bardzo ciekawie. W Konsulacie Kultury przygotowano dla widzów sporo projektów, zajęć artystycznych, spektakli i koncertów. 

Mała Gdyńska Filharmonia

Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9

Czas trwania: 60 min
Bilety: 20 zł, konsulatkultury.pl

16.01.2022, niedziela, godz. 11:00
„Wesoły karnawał i muzyczne abecadło”

Na dobry początek roku przeniesiemy się w magiczny świat dźwięków, które rozbudzą Waszą wyobraźnię, rozbawią i wprawią w zachwyt. W karnawałowych nastrojach i rytmach poznamy muzyczne abecadło oraz wyjątkowe instrumenty – obój, klarnet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę.

Wykonawcy: O’Bows Quartet w składzie: Alisa Kopac – skrzypce, Magdalena Maniewska – obój, Weronika Kulpa – wiolonczela, Joanna Kravchenko – altówka oraz gościnnie Ignacy Wysocki – klarnet.

https://gck.interticket.pl/program/mala-gdynska-filharmonia-wesoly-karnawal-i-muzyczne-abecadlo-6976

Więcej o projekcie: https://www.gck.gdynia.pl/dla-dzieci/mala/

  • Światło Gwiazd

Czy Ziemia jest wielkim magnesem i jak działa kompas? Od czego zależy temperatura i czego jest miarą? W jaki sposób zmienić stan skupienia i szybko zrobić lody? Czy da się złapać płomień? Przekonajmy się razem podczas gorącego termo pokazu! A do tego spotkasz profesora Andrzeja Strobela z Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach, który zabierze nas w niezwykłą podróż po Układzie Słonecznym i nie tylko! Zapraszamy na pokład statku kosmicznego Ziemia!

Poznaj z nami niezwykłą naturę światła oraz siły rządzące w Kosmosie i weź udział w naszym projekcie „Światło Gwiazd”! Na naszym kanale YouTube znajdziesz cztery bezpłatne odcinki programu. Spotkasz się z astronomami i fizykami z Obserwatorium oraz Fundacji Aleksandra Jabłońskiego, a od stycznia zapraszamy na kontynuację projektu w Konsulacie Kultury. Przygotowaliśmy do uczniów trzy spotkania.

preferencje wiekowe: 12+
Czas trwania: 60 min
Bilety: 20 zł, konsulatkultury.pl

Prowadzący: Magdalena Maszewska, Rafał Pukownik,

31 styczeń 2022 godz. 11:00
„Elektro czy Magneto?”

https://gck.interticket.pl/program/swiatlo-gwiazd-elektro-czy-magneto-7012

Więcej o projekcie: https://www.gck.gdynia.pl/swiatlo-gwiazd-edycja-2022/

  • Gdzie zniknęło morze?

Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli musicalu, komedii, teatru i bajek z morałem na wspaniały spektakl rodzinny ,,Gdzie zniknęło morze?” w wykonaniu Teatru Navpaky. Widzowie od lat 2 do 102 przeniesieni zostaną w magiczny świat zwierząt z Bukowego Lasu, które doskonale się rozumieją, mimo iż rozmawiają ze sobą różnymi językami – po polsku i po ukraińsku. Mało tego! Są w stanie wspólnymi siłami rozwiązać prawdziwą tajemnicę.

preferencje wiekowe: 2+
Czas trwania: 60 min
Bilety: 25 zł, konsulatkultury.pl

23.01.2022, niedziela, godz. 12:00 i 16:00
27.01.2022, niedziela, godz. 12:00 i 16:00

https://gck.interticket.pl/program/teatr-navpaky-teatr-navpaki-gdzie-zniknelo-morze-kudi-zniklo-more-7009

Więcej o projekcie: https://bit.ly/3H24ezW

Źródło:

Materiał nadesłany