EN
18.10.2021, 15:04 Wersja do druku

Gdynia. Nowości z Konsulatu Kultury

Spektakle „Lekko nie będzie” w reż. Tomasza Sapryka oraz "A ponad ziemią z kulami latały diamenty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” w reż. Przemysława Tejkowskiego, a także Teatrzyk Młodego Artysty i Teatrzyk Bezwstydny. Konsulat Kultury zaprasza!

22 i 23.10 o godz. 19 oraz 24.10 o godz. 17 na „Lekko nie będzie” w reż. Tomasza Sapryka. „Nieco” większa różnica wieku w związku, czyli panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami. „Lekko nie będzie” autorstwa Jean-Claude Islert’a to klasyka francuskiej komedii. Opowieść o miłości i szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, ale też o tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych. W obsadzie m.in. Małgorzata Sadowska, Sambor Czarnota i Tomasz Sapryk.

Bilety: 80/70 zł
Więcej informacji: https://www.gck.gdynia.pl/teatr/lekko-nie-bedzie/

24.10 o godz. 11 na 31. Teatrzyk Młodego Artysty. Nadszedł czas na Was, młodzi artyści! Tylko tu możecie wykazać się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz, zbudować auto z patyków. Zapraszamy do czynnego uczestnictwa, ale również kibicowania. Na wszystkich uczestników czekają dyplomy oraz małe podarunki.

Wstęp wolny
Więcej informacji: https://www.gck.gdynia.pl/dla-dzieci/teatrzyk-mlodego-artysty/

fot. mat. organizatora

25.10 o godz. 19 na spektakl gościnny „A ponad ziemią z kulami latały diamenty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” w reż. Przemysława Tejkowskiego. Postaci poety i okoliczności w jakich powstawały wiersze nikomu nie trzeba przedstawiać. Któż nie z nas nie słyszał nazwiska: Baczyński? Któż z nas nie słyszał o dramacie Powstania, hekatombie miasta i bestialstwie oprawców? Konia z rzędem tym, którzy słyszeli i poznali historię wielkiej miłości Baczyńskiego, znają postać tej jednej, jedynej, wybranej, ukochanej i… również, podobnie jak młody Kamil, zamordowanej przez hitlerowskich barbarzyńców. Miała zaledwie 19 lat.

Wstęp wolny, obowiązują wejściówki, które można odbierać w kasie Konsulatu Kultury.
Więcej informacji: https://www.gck.gdynia.pl/teatr/12826-2/

28.10 o godz. 19 na 86. Teatrzyk Bezwstydny. Ta scena  jest dla Ciebie! Jeśli masz coś do pokazania – grasz, improwizujesz lub świetnie przewracasz oczami – przyjdź i wejdź na scenę! Nawet 15 sekundowy numer jest warty pokazania. Jeśli lubisz, gdy coś się dzieje, ale wolisz nie być w centrum uwagi - przyjdź i usiądź na widowni! A może kolejnym razem znajdziesz się na scenie?

Wstęp wolny

Więcej informacji: https://www.gck.gdynia.pl/teatr/teatrzyk-bezwstydny/

Więcej informacji na konsulatkultury.pl

Źródło:

Materiał nadesłany