EN
24.02.2022, 11:57 Wersja do druku

Gdynia. Nadchodzące wydarzenia w Teatrze Gdynia Główna

„i… jakoś to będzie” wg „Pana Tadeusza”, „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?”, „Maska" i  „Czy pan istnieje, Panie Johns?” oreaz „Śpiąca Królewna” - to najbliższe propozycje gdyńskiej sceny alternatywnej.

fot. Bogna Kociumbas

5 marca godz. 19:00 „i… jakoś to będzie” wg „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza w reż. Idy Bocian. Miłość spełniona, miłość odrzucona, no i miłość do ojczyzny. Skryte pragnienia, wielkie tajemnice i nieoczywiste tęsknoty. W Święto Zakochanych zaprosimy Was na naszą interpretację polskiej epopei narodowej. Telimena chce zdobyć męża, Tadeusz pragnie Zosi, ale nie potrafi odrzucić amorów doświadczonej kobiety, Gerwazy myśli tylko o zemście, a Księdza Robaka dręczy ciężar wielkiej tajemnicy. Bilety 35/40 zł.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/948441155791129

6 marca godz. 12:00 STACJA BAJEK „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” reż. Grzegorz Kujawiński. Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych (także tego, który w 1959 roku rozbił się w basenie gdyńskiego portu) wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym. Bilety: 35 zł

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/654180945706887

12 marca godz. 19:00 dwa spektakle oparte na prozie Stanisława Lema i w reżyserii Ewy Ignaczak jednego wieczoru. Maska - To fascynujące odkrycie zgromadzi niemal wszystkich naukowców i dziennikarzy z każdego cywilizowanego zakątka kosmosu! Atrakcją Kongresu Futurologicznego będzie prezentacja zrekonstruowanego androida, u którego pierwszy raz w historii mogła pojawić się sztuczna inteligencja. Czy pan istnieje, Panie Johns? - Gdzie kończy się żywy człowiek, a zaczyna bezduszna maszyna? Co jest ważniejsze – prawo czy etyka? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć rozprawa sądowa przeciwko kierowcy rajdowemu Mr. Johnsowi, którego wszystkie fragmenty ciała wymieniono po wypadkach na nowoczesne protezy. Bilety: 45/50 za dwa spektakle.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/944322142884901

13 marca godz. 12:00 STACJA BAJEK: „Śpiąca Królewna” Teatru Stacja Szamocin w reż. Luby Zarembińskiej ponownie na deskach TGG. Znana wszystkim doskonale baśń opowiada o królewnie, na którą zła wiedźma rzuca urok. W dniu jej 15 urodzin, tuż przed zachodem słońca, królewna ukłuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Czar może zdjąć jedynie pocałunek przystojnego księcia…  Bilety 35 zł.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/689548405512722

Źródło:

Materiał nadesłany