EN
01.12.2021, 11:24 Wersja do druku

Gdynia. Nadchodzące spektakle w Teatrze Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna zaprasza na nadchodzące wydarzenia.

fot. Marzena Chojnowska/mat. teatru

4 grudnia godz. 12:00, 5 grudnia godz.12:00 oraz godz. 14:00 MIKOŁAJKI W TGG- STACJA BAJEK „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” reż. Grzegorz Kujawiński.

Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych (także tego, który w 1959 roku rozbił się w basenie gdyńskiego portu) pozwalają na stworzenie szybkiego statku kosmicznego i wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym.

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/4798740260214778

fot. Michał Lesner/mat. teatru

11 grudnia godz. 19:00 oraz 12 grudnia o godz. 18:00 „i… jakoś to będzie” wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w reż. Idy Bocian.

Esencjonalny i rozpisany na dwoje aktorów spektakl Teatru Gdynia Główna odważnie bawi się konwencjami i wypełnia scenę inteligentnym humorem oryginału, jednocześnie szanując piękny język epopei i szkicując najważniejsze elementy jej fabuły. W tej intrygującej mozaice można znaleźć i wyjątkowo dobrze rozszyfrowany kod polskości i niepokojąco celną diagnozę współczesności.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/440717137567091

fot. Grzegorz Kujawiński/mat. teatru

12 grudnia godz. 12:00 STACJA BAJEK „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” w reż. Ewy Ignaczak, opowiadająca burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia. Czy lektura tej Księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań? Bo dotarcie do swoich ukochanych, których widziało się jedynie we śnie wydaje się zadaniem niemal niemożliwym…

Wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć Pipo i Popi pokażą widzom dojrzewanie tych postaci i podkreślą konieczność podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Ich historia opowie także o wytrwałości, niezbędnej do osiągania celów.

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/643681049970451

Źródło:

Materiał nadesłany