EN
9.02.2021, 12:52 Wersja do druku

Gdynia. Mickiewicz i Gripari. Teatr Gdynia Główna zaprasza

Korzystając z długo wyczekiwanego zluzowania obostrzeń w najbliższym czasie zaprezentujemy dwa spektakle Teatru Gdynia Główna.

fot. Michał Lesner/mat. teatru

14 lutego o godz. 18:00 zapraszamy na Walentynki ze spektaklem „i… Jakoś to będzie”  wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i w reżyserii Idy Bocian.

 

Miłość spełniona, miłość odrzucona, no i miłość do ojczyzny. Skryte pragnienia, wielkie tajemnice i nieoczywiste tęsknoty. W Święto Zakochanych zaprosimy Was na naszą interpretację polskiej epopei narodowej "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Telimena chce zdobyć męża, Tadeusz pragnie Zosi, ale nie potrafi odrzucić amorów doświadczonej kobiety, Gerwazy myśli tylko o zemście, a Księdza Robaka dręczy ciężar wielkiej tajemnicy.  W spektaklu „i… jakoś to będzie!” Idy Bocian, który jest interpretacją epopei narodowej Mickiewicza, każdy z bohaterów dostanie możliwość ukazania swoich pragnień i tęsknot i jednocześnie obnaży swoje grzechy, błędy i przywary. Czy znajdą szansę na rozgrzeszenie?

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1355627524793729

fot. Marzena Chojnowska/mat. teatru

21 lutego o godz. 12:00 oraz 14:00 zaprosimy na spektakl dla najmłodszych widzów „ Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku” wg Pierrre’a Gripariego w reż. Ewy Ignaczak.

 

Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka? Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź księżniczka Popi, główna bohaterka Bajki o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku. Dzielna i odważna księżniczka przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, księcia Pipo i trafi do Schroniska dla Zabłąkanych Dzieci, które wyjątkowo trudno opuścić. A na horyzoncie tej trudnej podróży czai się jeszcze…Smok. Bajka przybliży także postać ambitnego i surowego Króla, ojca Popi, który będzie chciał zmusić ją do wykorzystania unikalnego talentu. Odważna Popi może bowiem spełnić wszystkie swoje marzenia, o ile wystarczająco mocno o nich pomyśli. Historia długiej podróży Popi w sposób barwny pokaże dojrzewanie księżniczki, która pozna smak władzy i odpowiedzialności i przekona się o nieuchronności przemijania. Czy będzie gotowa, by stać się Królową?

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1365640177109608   21.02.2021 g. 12:00

https://www.facebook.com/events/1194167857684701   21.02.2021 g. 14:00

Źródło:

Materiał nadesłany