EN
4.03.2023, 14:35 Wersja do druku

Gdynia. Jak najbliżej widza. Projekt Inicjatyw Aktorskich w Teatrze Muzycznym

Inne aktualności

Gdyński Teatr Muzyczny proponuje nie tylko imponujące rozmachem widowiska na dużej scenie, ale także małe, skromne formy teatralne na Scenie Kameralnej. Wiele z nich to autorskie pomysły artystów tej sceny, realizowane w ramach Projektu Inicjatyw Aktorskich. Pisze Katarzyna Fryc w „Gazecie Wyborczej - Trójmiasto”.

- W styczniu zeszłego roku uruchomiliśmy nowe przedsięwzięcie – Projekt Inicjatyw Aktorskich, w ramach którego każdy członek naszego zespołu artystycznego może zgłosić autorską propozycję inscenizacji: monodram, minirecital, małą formę dramatyczną, sceniczny duet lub coś podobnego. Spektakle naszych artystów weszły do repertuaru Sceny Kameralnej - mówił w wywiadzie dla "Wyborczej Trójmiasto" Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego.

Bliski kontakt aktora z publicznością

Pierwszym z tego cyklu był kameralny koncert w wykonaniu Marka Sadowskiego i Saszy Reznikowa pt. „Z pamiętnika samotnika, czyli żywoty nieświętych" w styczniu 2022 r. Potem przyszedł czas na kolejne małe formy: koncert piosenek w języku kaszubskim "Pomorskie opowieści na nowo zagrane" z udziałem Mai Gadzińskiej, Izabeli Pawletko i Sylwii Wąsik-Szlempo, spektakl "Chopin. Wiwisekcja" (występują Karolina Trębacz, Karolina Merda, Katarzyna Kurdej, Anna Tomaszuk i Mateusz Deskiewicz) czy "Zapomniany brat. Historia Bronisława Piłsudskiego" w wykonaniu Karoliny Merdy i Krzysztofa Wojciechowskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jak najbliżej widza. Projekt Inicjatyw Aktorskich w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Katarzyna Fryc

Data publikacji oryginału:

04.03.2023