EN
1.04.2023, 12:00 Wersja do druku

Gdynia. Hity Disneya na deskach Teatru Muzycznego - w sobotę premiera

"W założeniu miał to być koncert dla najmłodszej widowni, ale docierają do nas sygnały, że jest zainteresowanie również ze strony starszych widzów" - mówił PAP przed premierą reżyser i aktor spektaklu Bernard Szyc. Na scenie zostanie zaprezentowanych 14 utworów z kultowych filmów Walta Disneya. Widzowie usłyszą piosenki m.in. z "Króla Lwa", "Pięknej i Bestii", "Małej Syrenki", "Krainy lodu", "Zwierzogrodu", "Toy Story" czy "Vaiany".

fot. Przemysław Burda/Rzemieślnik Światła/mat. teatru

"Wytwórnia Disneya swój pierwszy film nakręciła 100 lat temu, od tego czasu ma na swoim koncie 700 filmów. To potężny dorobek. My pokażemy tylko mały wycinek twórczości Disneya, która nie tylko bawi, ale też uczy i wychowuje" - przekonuje Szyc.

Zaznaczył przy tym, że wybór utworów nie był prosty, ale przeprowadził ranking wśród dzieci, które wskazały na - ich zdaniem - najpopularniejsze piosenki z filmów Disneya i takie, które chciałyby zobaczyć na deskach teatru.

"Kiedyś zasiadałem w jury konkursu piosenki musicalowej i filmowej i z radością dostrzegłem, że dzieci oraz młodzież śpiewają właśnie te piosenki z filmów Walta Disneya" - mówił Szyc.

W trakcie ponad godzinnego przedstawienia aktorzy kilkanaście razy zmienią stroje. Przed każdym ich występem do publiczności wyjdzie prowadzący, który nie tylko zapowie kolejny utwór, ale również wprowadzi do piosenki. Jak przekonuje reżyser, będzie to miało charakter edukacyjny.

"Piosenka, tak samo jak film: uczy, bawi i wychowuje" - stwierdził Szyc i dodał, że w każdej opowieści jest także morał, który zostanie opowiedziany w trakcie przedstawienia.

W przedstawieniu wystąpi ponad 20 aktorów, tancerzy i członków Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art. Na potrzeby spektaklu uszyto 200 kostiumów.

Według reżysera najtrudniejsze w trakcie przygotowywania do przedstawienia "Pan Disney zaprasza" było opanowanie dźwięku i akustyki. "Przy utworach Disneya została postawiona wysoka poprzeczka jeśli chodzi o umiejętności wokalne" - ocenił i zaznaczył, że na szczęście ma taki zespół, który temu sprostał.

Kierownikiem muzycznym przedstawienia jest Dariusz Różankiewicz. Za choreografię odpowiada Joanna Semeńczuk. Za scenografię i kostiumy Renata Godlewska.

W spektaklu wystąpią: Sandra Brucheiser, Julia Duchniewicz, Maja Gadzińska, Adrianna Koss, Katarzyna Kurdej, Mariola Kurnicka, Karolina Merda, Karolina Trębacz, Jakub Brucheiser, Paweł Czajka, Jędrzej Gierach, Patryk Maślach, Aleksy Perski, Maciej Podgórzak, Marcin Słabowski, Sebastian Wisłocki, Krzysztof Wojciechowski.

Premiera "Pan Disney zaprasza" odbędzie się w sobotę o godz. 12. Bilety na pozostałe przedstawienia będą w cenie od 45 do 60 zł. 

Źródło:

PAP