EN

27.12.2021, 11:23 Wersja do druku

Gdynia. "Gore gwiazda Jezusowi" - rodzinna kolęda od aktorek Teatru Muzycznego

Artyści w okresie okołoświątecznym nie próżnują. Katarzyna Kurdej i Karolina Trębacz, aktorki Teatru Muzycznego w Gdyni, wraz z rodzinami nagrały kolędę "Gore gwiazda Jezusowi". Zarówno utwór, jak i nagrany do niego swobodny, radosny i domowy teledysk mają "nieść światło" w świąteczny czas wszystkim słuchaczom. Pisze Mateusz Groen w portalu trojmiasto.pl.

Kolęda "Gore gwiazda Jezusowi" powstała prawdopodobnie w XVIII wieku, a jej autor jest nieznany. Pierwszy znaleziony zapis pochodzi z wydanego w 1843 roku śpiewnika księdza Mioduszewskiego. Obecnie jest to jedna z popularniejszych kolęd w świątecznym repertuarze. Przez lata pojawiała się na płytach takich zespołów, jak Arka Noego, Brathanki, czy Golec uOrkiestra. A teraz posiadamy ją również w odświeżonej, lokalnej wersji zaśpiewanej przez trójmiejskie aktorki i ich rodziny.

- Do nagrania kolędy zaprosił nas pan Jarosław Piątkowski, który co roku wydaje płytę z nagraniami kolęd w wykonaniu rodzin zarówno muzyków znanych, ale też tych mniej znanych. W zeszłym roku poprosił moją siostrę Basię z mężem Rafałem, a teraz mnie i mojego męża Piotra, bo wiedział, że razem tworzymy i jesteśmy rodziną muzyczną. Postanowiliśmy się tego podjąć, a że przyjaźnię się z Karoliną Trębacz, to nie wyobrażałam sobie tego nagrania bez niej i jej dzieci. Przeważnie, gdy mam brać udział w różnych muzycznych projektach, to prócz mojej najbliższej rodziny, to właśnie Karolina Trębacz i jeszcze Karolina Merda jako pierwsze przychodzą mi do głowy. To są osoby bardzo bliskie mojemu sercu i gustowi muzycznemu - mówi Katarzyna Kurdej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Gore gwiazda Jezusowi" - rodzinna kolęda od aktorek Teatru Muzycznego

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Mateusz Groen

Data publikacji oryginału:

25.12.2021 12:00