27.09.2021, 19:47 Wersja do druku

Gdynia. Aktorzy TR Warszawa w filmach nagrodzonych na 46. FPFF

"Żeby nie było śladów" / mat. Filmu Polskiego

Jury 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wyróżniło filmy z udziałem aktorki i aktorów TR Warszawa.

Wielką Nagrodę 46. FPFF "Złote Lwy” otrzymał film Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta "Wszystkie nasze strachy", w którym zagrała m.in. aktorka TR Warszawa, Maria Maj. Nagrodę 46. FPFF "Srebrne Lwy" otrzymał film Jana P. Matuszyńskiego "Żeby nie było śladów", w którym zagrali m.in. aktorzy TR Warszawa, Mateusz Górski, Rafał Maćkowiak i Sebastian Pawlak. Nagrodę za główną rolę męską w filmie Aleksandry Terpińskiej "Inni ludzie" otrzymał aktor TR Warszawa, Jacek Beler.

46. FESTIWAL POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych jest jedną z najstarszych imprez filmowych w Europie, która niezmiennie od 1974 roku promuje polską kinematografię. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Tomasz Kolankiewicz. Na program organizowanego w Gdyni festiwalu składają się trzy konkursy – Konkurs Główny, Konkurs Filmów Krótkometrażowych i Konkurs Filmów Mikrobudżetowych. Jury przyznaje także liczne nagrody indywidualne. Publiczność festiwalowa ogląda filmy w sekcjach pozakonkursowych oraz bierze udział w licznych wydarzeniach towarzyszących festiwalu. Tegoroczna gala wręczenia nagród odbyła się 25 września br. w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Pełny werdykt jury oraz szczegółowy program festiwalu znajduje się tutaj.

FILMY Z UDZIAŁEM AKTOREK I AKTORÓW TR WARSZAWA
W programie głównym tegorocznego festiwalu, oprócz takich filmów jak: "Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej z Jackiem Belerem, "Wszystkie nasze strachy” w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta z Marią Maj oraz "Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego z Mateuszem Górskim, Sebastianem Pawlakiem i Rafałem Maćkowiakiem, publiczność festiwalowa mogła zobaczyć w Gdyni także filmy z Adamem Woronowiczem ("Moje wspaniałe życie” w reżyserii Łukasza Grzegorzka oraz "Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej), a także film "Prime time” w reżyserii Jakuba Piątka z Moniką Frajczyk i Dobromirem Dymeckim, "Śmierć Zygielbojma” w reżyserii Ryszarda Bielskiego z Dobromirem Dymeckim i Aleksandrą Popławską oraz "Hiacynt” w reżyserii Piotra Domalewskiego z Mirosławem Zbrojewiczem. W ramach Konkursu Filmów Krótkometrażowych w Gdyni został pokazany film "Szczeliny” w reżyserii Magdaleny Gajewskiej z Justyną Wasilewską. W Konkursie Filmów Mikrobudżetowych prezentowany był obraz "Piosenki o miłości" w reżyserii Tomasza Habowskiego z Natalią Kalitą.

Źródło:

Materiał nadesłany