EN
9.04.2021, 13:31 Wersja do druku

Gdańsk. Zatańcz z Kleksem! Akcja Miniatury z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Teatr Miniatura zaprasza do tanecznej zabawy. Na stronie teatru znajdziecie filmy instruktażowe z finałowym układem tanecznym ze spektaklu „Akademia pana Kleksa”. Nauczcie się go, nagrajcie swój filmik zgodnie z wytycznymi, prześlijcie go do teatru do 19 kwietnia, a w Dniu Tańca wystąpicie w premierowym filmie z innymi uczestnikami.

fot. mat. teatru

Filmy instruktażowe nagrali spektaklowy Pan Kleks, czyli Krystian Wieczyński, Alojzy, czyli Konstancja Martin i Książę – Szymon Wierejko. Autorem choreografii jest Michał Cyran, choreograf związany m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Po wyćwiczeniu układu każdy uczestnik zabawy powinien nagrać film ze swoim wykonaniem w formacie poziomym, najlepiej na neutralnym tle (pusta ściana, tapeta, bez mebli) i do 19 kwietnia przesłać go w najlepszej możliwej jakości przez stronę do przesyłania większych plików, np. wetransfer.com czy transferxl.com na adres [email protected] Podczas nagrywania telefon najlepiej umieścić naprzeciwko tańczącego na statywie lub na półce na odpowiedniej wysokości, tak żeby nim nie poruszyć. Każdy uczestnik powinien też wypełnić i przesłać krótką kartę zgłoszenia, która można ściągnąć na stronie teatru.

Z przesłanych filmów Teatr Miniatura przygotuje specjalny teledysk, który będzie miał premierę w mediach społecznościowych teatru w Międzynarodowy Dzień Teatru 29 kwietnia o godz. 16.00 na Facebooku, a o godz. 16.30 na YouTubie.

- Organizujemy tę akcję, żeby zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego ruchu, pokazać, że taniec jest dostępny dla każdego i może nas połączyć w tym trudnym czasie siedzenia w domu i nauczania zdalnego – opowiada Ula Zerek z Teatru Miniatura, tancerka i choreografka. – Liczę na to, że ta akcja pobudzi w uczestnikach energię i optymizm, podobnie jak to się stało z uczestnikami grającymi w naszym spektaklu „Akademia pana Kleksa”.

fot. Piotr Pędziszewski

Jak wziąć udział w akcji Zatańcz z Kleksem!?

1) Naucz się układu tanecznego, korzystając z filmów instruktażowych zamieszczonych na stronie teatru i na kanale YouTube.

2) Nagraj swój film z układem:
- nagraj go poziomo,
- na neutralnym tle (pusta ściana, bez mebli),
- telefon umieść naprzeciwko na statywie lub na półce na odpowiedniej wysokości, tak żeby nim nie poruszać podczas nagrywania,
- włącz nagrywanie, zanim zaczniesz tańczyć.

3) Do 19 kwietnia 2021 prześlij film w jak najwyższej jakości na adres [email protected] przez strony do przesyłania dużych plików, np. wetranfer.com lub transfer xl.com.

4) Wypełnij z rodzicami/opiekunami kartę zgłoszenia pobraną ze strony i prześlij na adres [email protected]

Zatańcz z Kleksem! | premiera filmu
29 kwietnia 2021
FB | godz. 16.00
YT | godz. 16.30

Link do filmu promującego akcję https://youtu.be/mRvoYeu1zms

Linki do filmów instruktażowych z układem
Krystian Wieczyński (Pan Kleks)
https://youtu.be/u3JBr9Q00WY

Szymon Wierejko (Książę)
https://youtu.be/kJR7xlUFP7Y

Konstancja Martin (Alojzy)
https://youtu.be/KOPvrv9XMTg

https://teatrminiatura.pl/pl/aktualnosci/2021/04/08/zatancz-z-kleksem-przeslij-swoje-zgloszenie-do-19-kwietnia/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne